Instalki.pl » Aktualności » Software » Steam z nowym menadżerem pobierania. Ogromna aktualizacja już dostępna
Poniedziałek, 13 Wrzesień 2021 11:18, Wpisany przez Piotr Malinowski
steam pobieranie nowe 1
Wygląda świetnie.

Steam dosyć rzadko otrzymuje aktualizacje zupełnie przebudowujące interfejs lub zmieniające sposób działania podstawowych funkcji. Cóż, właśnie mamy do czynienia z jedną z nich i trzeba powiedzieć, że lista nowości robi wrażenie. Doczekaliśmy się m.in. odświeżonej sekcji pobierania oraz lepszego systemu zarządzania pamięcią.

Steam doczekał się kluczowych zmian


Większość zaimplementowanych funkcji dostępna była od dłuższego czasu w wersji beta klienta Steam. Dopiero teraz jednak zaczyna trafiać do większości użytkowników. Muszą się oni przygotować na znaczące zmiany w obrębie interfejsu. Przede wszystkim przeprojektowaniu uległa strona z informacjami o aktualnie pobieranych grach.

Została ona przystosowana do obecnego wyglądu Biblioteki. Prezentuje się o wiele nowocześniej i czytelniej. Oprócz tego wzbogacona została o szereg usprawnień. Od teraz poszczególne pozycje można przeciągać i upuszczać w celu nadania im priorytetu. Do tej pory był to skrajnie nieintuicyjny proces.

Dodatkowo wskaźnik postępu ukazuje zarówno procent pobrania oraz instalacji gry, co oznacza koniec z licznymi frustracjami. Z poziomu sekcji szybko można sprawdzić również zmiany wdrożone we właśnie pobieranej aktualizacji produkcji (jeśli deweloperzy takie informacje podali) poprzez kliknięcie przycisku „Lista zmian”.

steam pobieranie nowe 2
Źródło: Steam

Na uwagę zasługuje również zakładka „Zarządzanie pamięcią”. Ona również została przeprojektowana tak, by jeszcze lepiej wyświetlać najważniejsze informacje o m.in. dostępnym miejscu na dysku oraz dokładnych danych dotyczących zajmowanej pamięci przez „Gry”, „Workshop” czy „Inne”. Dostęp do sekcji uzyskać można z poziomu ustawień.

steam pobieranie nowe 3Źródło: Steam

Dodatkowo Steam wzbogacił się o kilka kluczowych poprawek błędów związanych z np. nieprawidłowym wyświetlaniem listy znajomych. Opisana aktualizacja powinna już być dostępna i pobrać się automatycznie po uruchomieniu klienta.

Źródło i foto: Steam