Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowe rozwiązanie Samsunga sprawi, że słabsze telefony przestaną zamulać
Poniedziałek, 13 Wrzesień 2021 09:23, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2021-09-13 093839
Nowa funkcja.

Nie jest tajemnicą, że smartfony z systemem Android potrzebują sporo pamięci RAM do sprawnej i płynnej pracy. Nawet urządzenia z 4 GB tej pamięci potrafią "zamulać", co niektórych użytkowników doprowadza do irytacji.

O tym, że sami użytkownicy szukają sposobu na zwiększenie ilości pamięci RAM dobitnie świadczy popularność aplikacji, które rzekomo zwiększają wydajność urządzenia. Oczywiście tego typu fałszywe aplikacje nie nadają się do niczego, w przeciwieństwie do nowych funkcji, które dostarczane są przez samych producentów smartfonów.

Poznajcie Samsung RAM Plus


W smartfonie Samsung Galaxy A52S pojawiła się nowa funkcja o nazwie Samsung RAM Plus. Rozwiązanie to pojawiło się wraz z aktualizacją A528BXXU1AUH9 dystrybuowaną w Indiach.

RAM Plus to nic innego jak wirtualna pamięć RAM (maksymalnie 4GB) wydzielona z pamięci ROM. Funkcja powinna sprawdzić się w szczególności na słabszych smartfonach, gdzie aplikacje działające w tle są notorycznie "ubijane" z uwagi na brak wolnej pamięci.

2021-09-13 092835
RAM Plus w Galaxy A52S / foto. sammobile

Nie wiadomo, czy RAM Plus pojawi się na innych smartfonach marki Samsung, ale myślę, że jeżeli wszystko będzie działało jak trzeba, producent zdecyduje się na ten krok.

Samsung obrał ten sam kierunek co inni producenci. Wcześniej OPPO ogłosiło funkcję RAM+ w swoich smartfonach. Działa ona w przypadku zwiększonego zapotrzebowania systemu lub korzystania z najbardziej wymagających aplikacji. Zależnie od modelu i jego wyjściowej pamięci RAM użytkownicy zyskają od 1 do 5 GB pamięci. Przykładowo pamięć smartfonów z najnowszej serii OPPO Reno5 można rozszerzyć o 5 GB (z 8 GB), zaś modele Serii A, odpowiednio: A74 5G o 5 GB, A74 oraz A54 5G o 3 GB.

Podobna technologia promowana jest przez realme. Użytkownik może aktywować funkcję DRE (Dynamic Ram Expansion), zyska w ten sposób od 3 do 5 dodatkowych GB wirtualnego RAM-u, dzięki czemu aplikacje mogą być dłużej trzymane w pamięci urządzenia.

Źródło: sammobile