Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Zdjęcia w Windows 11 zyska przydatne funkcje
Środa, 08 Wrzesień 2021 14:31, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2021-09-08 143101
Kolejny program Microsoftu z nowościami.

Nadchodzący Windows 11 to nie tylko nowe Menu Start czy odświeżony interfejs Eksploratora plików, to także zmiany w aplikacjach systemowych. Wcześniej producent zapowiedział zmiany między innymi w kultowym programie Paint, teraz przyszedł czas na domyślnie instalowaną aplikację Zdjęcia.

O zmianach poinformował Panos Panay za pośrednictwem Twittera. Otrzymaliśmy niestety jedynie namiastkę w postaci krótkiego wideo bez szczegółowego omówienia nowych funkcji.

2021-09-08 144912

Już w Windows 10, program Zdjęcia oferował spore możliwości z zakresu podstawowej obróbki zdjęć. Program domyślnie instalowany w systemie Microsoftu pozwala na katalogowanie zbiorów zdjęć. Za pomocą wbudowanych narzędzi możemy dodawać animowane napisy, rysować, tworzyć film ze zdjęć z muzyką, czy nanosić efekty 3D. Dostępne są też podstawowe funkcje edycji: prostowanie, obracanie, nakładanie filtrów oraz korekta światła, kolorów i przejrzystości. Z pewnością wszystkie te funkcje nadal będą dostępne w nowej wersji, która zadebiutuje wraz z systemem Windows 11.

Udostępniony materiał wideo wskazuje, że aplikacja zdjęcia zyska nowy interfejs z czytelnymi rozmieszczonymi funkcjami na górnym pasku okna. Ciekawie wygląda też funkcja kolaży, która z pewnością spodoba się miłośnikom mediów społecznościowych.


Windows 11 zadebiutuje już 5 października 2021 roku.