Instalki.pl » Aktualności » Software » Debiutuje Facebook Fantasy Games. Nowa platforma gier online w aplikacji
Czwartek, 02 Wrzesień 2021 10:18, Wpisany przez Antoni Zaborski
Debiutuje Facebook Fantasy Games
Kolejna nowość od społecznościowego giganta.

Niedawno informowaliśmy, że swoją sekcję gier otwiera Netflix. Teraz przyszła pora na Facebooka i chociaż ma on już od dawna opcję grania w różne proste tytuły, teraz poszerza swoją ofertę o możliwość rywalizacji ze znajomymi w grach fantasy league.

Na początek udostępniona została jedna pozycja: Pick & Play Sports, stworzona przy współpracy z nadawcą transmisji sportowych Whistle Sports.W oficjalnym wpisie na blogu portalu Marka Zuckerberga pojawiła się zapowiedź współpracy z takimi podmiotami jak telewizje CBS i ABC, ligami sportowymi, takimi jak Major League Baseball i hiszpańska LaLiga Santander, oraz czołowymi wydawcami cyfrowymi, takimi jak BuzzFeed.

Opcja jest już dostępna w aplikacji u użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do Europy, ale możemy zakładać, że już niedługo.

Wiemy coraz więcej o Xiaomi 12. Może mieć nietypowy aparat
Źródło: Facebook

Nowa definicja gier fantasy


Gry społecznościowe typu fantasy zyskują w ostatnim czasie na popularności, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Najważniejszym tytułem jest tam NFL Fantasy, a według danych FGSA, już w 2017 roku za oceanem uczestniczyło w nich prawie 60 milionów osób.

Jeśli chodzi o Europę, jedną z najpopularniejszych gier tego gatunku jest Fantasy Premier League. Platforma ma już ponad 6 milionów aktywnych graczy i staje się coraz popularniejsza także wśród polskich fanów piłki nożnej.

Na czym dokładnie polega ten format? W skrócie, tworzymy własną drużynę, złożoną z kart prawdziwych zawodników z klubów wybranej dyscypliny sportowej. Wraz z rozgrywaniem ligowych meczów i zdobywaniem osiągnięć w realnych rozgrywkach, karty graczy zdobywają lub tracą punkty, których suma potem pozycjonuje nas w rankingu. Każda gra ma swój ranking generalny, ale różne firmy i organizacje mają też swoje rankingi, w których do wygrania są zwykle atrakcyjne nagrody.

Źródło: Facebook , FGSA / fot. tyt. Facebook