Instalki.pl » Aktualności » Software » Ubuntu Christian Edition 20.04.2. Linux dla chrześcijan zaktualizowany po latach
Niedziela, 29 Sierpień 2021 10:02, Wpisany przez Maksym Słomski
ubuntuce 1
Nietypowa dystrybucja.

I to się nazywa aktualizacja! Linux dla chrześcijan, czyli Ubuntu Christian Edition, doczekał się właśnie znaczącej poprawki. Katolicka odpowiedź na szatańskie wymysły twórców Ubuntu Satanic Edition bazuje teraz na Ubuntu 20.04 LTS. To spora rewolucja, bowiem dystrybucja rozwijana wcześniej w latach 2004-2012 do tej pory wykorzystywała leciwe Ubuntu 12.04 LTS.

Ubuntu Christian Edition 20.04.2


Ubuntu Christian Edition (UbuntuCE) to darmowy system operacyjny typu open source, przeznaczony przede wszystkim dla chrześcijan. Pierwotnie OS powstał po to, by przekonać osoby ze społeczności chrześcijańskiej do zapoznania się z Linuxem. Unikalną cechą poprzedniego wydania była preinstalowana aplikacja Xiphos, ułatwiająca przeglądanie zasobów dostarczanej wraz z nią Biblii. Nie inaczej jest i tym razem, ale system dostosowano do obecnych realiów.

Czytaj także: Jaki Linux do gier? Oto najlepsze Linuxy dla graczy

Ubuntu Christian Edition 20.04.2 dostarczany jest ze zintegrowanymi narzędziami kontroli rodzicielskiej, pomagającymi ukrywać przed pociechami treści uznawane za szkodliwe. W UbuntuCE powraca zaktualizowane Xiphos Bible Guide, a także oprogramowanie BibleTime, BibleMemorizer, czy nawet soft Quelea, służący do wyświetlania multimediów na rzutnikach i innych urządzeniach projekcyjnych w kościele.

ubuntuCE 3
Oprogramowanie do czytania Biblii? Proszę bardzo. | Źródło: UbuntuCE

UbuntuCE to także dodatek w postaci CleanBrowsing, który oferuje szybki i bezpieczny DNS z najnowocześniejszym filtrowaniem treści. Nie zabrakło też całej masy tapet o tematyce związanej z chrześcijaństwem.

Sprawdź też: Lekki Linux na stary komputer? Ranking najlepszych dystrybucji

UbuntuCE nie jest oficjalnie wspierane przez Canonical. Dlaczego wierzący mieliby nie instalować po prostu Ubuntu, a później kolejnych aplikacji? Twórcy systemu twierdzą, że oferowany przez nich "pakiet" jest po prostu "kompletny" i może pomóc zainteresować Linuxem szersze grono początkujących osób.

ubuntuCE 2
UbuntuCE to także soft ułatwiający pracę duchownym. | Źródło: UbuntuCE

Jeśli chcesz zainstalować sobie omawiany tu OS, udaj się pod ten adres.

Źródło: UbuntuCE