Instalki.pl » Aktualności » Software » Telefon w sprawie fotowoltaiki? Dzwonią do Ciebie autoboty
Piątek, 27 Sierpień 2021 11:36, Wpisany przez Maksym Słomski
autoboty fotowoltaika
Połóż im kres.

Telefony w sprawie fotowoltaiki w tym roku wyjątkowo mocno uprzykrzają życie milionów Polaków. Niektóre osoby odbierają takie połączenia nawet kilka razy dziennie. Okazuje się, że rozmówcami po drugiej stronie słuchawki wcale nie są ludzie, a autoboty odczytujące uprzednio nagrane przez ludzi formułki i próbujące pod pretekstem rzekomych dopłat wciskać nieświadomym konsumentom drogie panele fotowoltaiczne bez jakichkolwiek realnych rabatów, często w zawyżonych cenach. Nie wierzycie? Zobaczcie poniższe nagranie lub... przeprowadźcie eksperyment.

Telefon w sprawie fotowoltaiki - oszustwo?


Jeden z internautów postanowił podzielić się jedną z wielu swoich rozmów z autobotem (czyli botem sterowanym przez człowieka) na kanale YouTube. Słychać na niej, że próbuje nonstop zagiąć bota różnymi pytaniami i zwrotami, z którymi wirtualny rozmówca sobie nie radzi. Bot jest bardzo przekonujący i z pewnością wielu rozmawiających z nim Polaków nie zorientuje się nawet, że nie konwersują z człowiekiem.Kto odpowiada za telefony w sprawie fotowoltaiki?


Treści umieszczone na wzmiankowanej w rozmowie witrynie czystypowiat.pl (klik w Polityka prywatności) wskazują na to, że jej operatorem jest Euro CallCenter, zgarniające w Google fatalne opinie od internautów. Jak się okazuje, jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zaporożu na Ukrainie.

eurocallcenter
Polityka prywatności na stronie czystypowiat.pl nie działa. Wskazuje jednak na sprawców męczących telefonów. | Źródło: Niebezpiecznik.pl

Skąd firma ma numery telefonów Polaków? Na witrynie Euro CallCenter widnieje ciekawa informacja:

"Spółka w swojej działalności wykorzystuje numery telefonów, znajdujące się w pakietach danych, które każdorazowo nabywa na podstawie zawartej umowy od współpracującego ze Spółką podmiotu, który zapewnił Spółkę o legalności źródła pochodzenia bazy danych."

Z kim zatem tak naprawdę prowadzone są rozmowy? W call center przesiadują operatorzy autobotów, których zadaniem jest aktywowanie odpowiednich formułek w odpowiednim momencie rozmowy. Te są jak już wspomniałem wcześniej zarejestrowane i odczytywane przez autobota. W polskich serwisach ogłoszeniowych da się znaleźć ogłoszenia o pracę dotyczące stanowiska konsultanta obsługi BOT. Euro CallCenter umeiszcza je nawet na Facebooku.Jak pozbyć się natrętnych dzwoniących? Można zablokować numer lub jeszcze lepiej... napisać skargę na firmę do UODO (skąd mają Twoje dane?!) oraz do UOKiK (nękanie telefonami). Powodzenia.

Źródło: YouTube via Niebezpiecznik.pl