Nowa funkcja Dokumentów Google przyspieszy odpowiadanie na komentarze

Piotr MalinowskiSkomentuj
Nowa funkcja Dokumentów Google przyspieszy odpowiadanie na komentarze
Google lubuje się w nowościach opartych o sztuczną inteligencję. Dosyć regularnie możemy usłyszeć o funkcjach implementowanych chociażby w Gmail, które wykorzystują potencjał tej technologii. Jak się okazuje, już niedługo jedna z nich zagości również w Dokumentach i co ważne – spodoba się osobom pracującym w większych zespołach.

Dokumenty Google staną się bardziej „smart”

Jeśli korzystacie z klienta pocztowego Gmail, to zapewne kojarzycie funkcję Smart Reply wdrożoną do niego jeszcze w 2017 roku. Przez te kilka lat została stosownie ulepszona i zyskała nowe opcje, lecz jej główny cel się nie zmienił – przyspieszenie procesu odpowiadania na wiadomości i sugerowanie użytkownikowi np. jakie słowa najlepiej pasowałyby w tym konkretnym zdaniu.

Google zdecydowało się właśnie na rozszerzenie zasięgu Smart Reply o sekcję komentarzy w usłudze Dokumenty. Funkcja będzie domyślnie włączona i będzie sugerowała odpowiedzi na umieszczone w naszych plikach komentarze. Na poniższym zrzucie ekranu możecie zobaczyć przykład zaprezentowany przez giganta z Moutain View. Nie da się ukryć, że… wygląda całkiem nieźle. Warto jednak wspomnieć, że Smart Reply jest w Dokumentach obecne od stycznia bieżącego roku, lecz w dosyć ograniczonej formie.

dokumenty google smart 2Źródło: Google 

Oczywiście pełnię możliwości i skuteczność Smart Reply sprawdzą dopiero użytkownicy. Trudno jednak odmówić tejże funkcji przydatności w pewnych sytuacjach. Jeśli pracujemy na sporej liczbie dokumentów, a część komentarzy wymaga jedynie prostej odpowiedzi, to nowość oparta o SI może okazać się niezwykle przydatna.

Osoby korzystające z Dokumentów Google na przestrzeni najbliższych kilku tygodni powinni zacząć zauważać u siebie dostępność Smart Reply. Warto jednak nadmienić, iż jedynym obsługiwanym językiem jest na razie angielski.

Źródło i foto: Google 

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.