Instalki.pl » Aktualności » Software » Data premiery Windows 11 może zostać ujawniona w ciągu dwóch tygodni
Wtorek, 24 Sierpień 2021 13:14, Wpisany przez Anna Borzęcka
windows11-premiera
Kiedy ta premiera nastąpi?

Chociaż Microsoft stwierdził, że Windows 11 zostanie wydany w okresie świątecznym 2021 roku, zapewne nie będziemy musieli czekać na jego premierę tak długo. Zgodnie z dotychczasowymi wyciekami oraz informacji wynikającymi z licznych dokumentów i raportów, gigant z Redmond planuje ją na październik. Ale kiedy dokładnie system ma zadebiutować? Jak właśnie się okazało, tego dowiemy się najpewniej w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

Windows 11 – premiera oficjalnie


O tym, że Microsoft powinien ujawnić datę premiery Windows 11 w ciągu czternastu dni donosi na Twitterze Zac Bowden. Bowden to pracownik serwisu Windows Central. Jednocześnie jest to jednak jeden z niemalże niezawodnych leaksterów śledzących działania Microsoftu. Istnieją zatem przesłanki ku temu, by wierzyć, że najnowsze przedstawiane przez niego informacje się sprawdzą.

Zac Bowden podejrzewa, że premiera Windows 11 zostanie wyznaczona na 19 października. Zapewne wkrótce się przekonamy, czy ma rację.


Debiut Windows 11 zgodnie z wyciekami


Pierwszym potwierdzeniem tego, że Windows 11 ma zadebiutować w październiku lub listopadzie był dokument pomocy technicznej udostępniony przez firmę Intel w lipcu. W dzienniku zmian sterownika GPU DCH 30.0.100.9684 firma Intel określiła system Windows 11 jako "Aktualizację z października 2021 r. – wersja 21H2". Warto wspomnieć, że wcześniej Brandon LeBlanc z Microsoftu potwierdził na Twitterze, że system Windows 11 będzie nadal używał konwencji nazewnictwa xxHy znanej użytkownikom systemu Windows 10.

Na początku sierpnia wzmianek o dacie premiery nowego systemu doszukano się z kolei w plikach udostępnionych w sieci przez sam Microsoft. W plikach tych znaleziono informacje, iż Windows 11 ma zostać wydany w pomiędzy październikiem a listopadem 2021 roku, a producenci OEM są zobowiązani do nadesłania swoich sterowników do trzeciego tygodnia września.

Windows 11 – dostępność po premierze


Należy zaznaczyć, że nawet jeśli Windows 11 będzie miał premierę 19 października czy później w tym samym miesiącu, tylko nieliczni użytkownicy już wtedy otrzymają możliwość zaktualizowania Windows 10 do Windows 11 za pośrednictwem usługi Windows Update. Proces udostępniania systemu za pomocą Update ma trwać miesiącami. Na większej liczbie kompatybilnych urządzeń oprogramowanie zagości najpewniej dopiero w roku 2022.Co istotne, użytkownicy Windows 10 będą mogli dokonać przesiadki na Windows 11 bezpłatnie, co najpewniej będzie promocją ograniczoną czasowo. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że Windows 11 posiada dość rygorystyczne minimalne wymagania sprzętowe. Wymagają one między innymi obecności TPM 2.0, obsługi UEFI i bezpiecznego rozruchu.

Źródło: Twitter, fot. tyt. Microsoft