Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook pozwoli na rozmowy audio i wideo bez potrzeby pobierania Messengera
Wtorek, 24 Sierpień 2021 11:39, Wpisany przez Piotr Malinowski
facebook audio wideo 1
Powrót do starych czasów?

Facebook od kilku dobrych lat jest skutecznie rozdzielony z komunikatorem Messenger. Kiedyś jednak ten stan rzeczy prezentował się nieco inaczej i posiadając główną aplikację można było prowadzić konwersacje ze znajomymi. Jak się okazuje, społecznościowy gigant planuje częściowy powrót do „starych czasów”.

Facebook przywróci jedną z funkcji 


Część użytkowników w Stanach Zjednoczonych dostrzegła u siebie opcję wykonywania połączeń audio i wideo z poziomu aplikacji Facebooka. Co ciekawe, funkcja została usunięta z platformy jeszcze w 2014 roku. Na razie jednak nie znamy szczegółów. Spółka wyłącznie potwierdziła redakcji The Verge, że prowadzone są testy na terenie USA i kilku innych krajach.

Poinformowano przy okazji, że dla uzyskania „pełni wrażeń z przesyłania wiadomości i rozmów audio oraz wideo” warto nadal wciąż korzystać z Messengera. Osobiście nie kupuję tego konceptu, lecz wygląda na to, iż Facebook stara się coraz bardziej integrować kluczowe funkcje swoich głównych usług. Czy to ma sens?

facebook audio wideo 2Źródło: Facebook 

Trudno to na ten moment stwierdzić. Osobiście od kilku lat nie używam Facebook na swoim telefonie i raczej nie wyobrażam sobie instalowania go od nowa tylko ze względu na nowość, którą i tak mam w Messengerze. Myślę że dla wielu osób decyzja koncernu również może być nieco niezbyt atrakcyjna. Wprowadza bowiem niepotrzeny chaos.

Nie wiadomo też czy inne funkcje znane z Messengera pojawią się z powrotem na Facebooku. Na jakiekolwiek szczegóły przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Źródło: The Verge / Foto. Facebook