Instalki.pl » Aktualności » Software » Przeglądarkowy Czat Google w końcu z ciemnym motywem
Sobota, 21 Sierpień 2021 12:29, Wpisany przez Piotr Malinowski
czat google ciemny motyw 1
Trochę musieliśmy poczekać.

Czat Google to usługa, która ostatnio ma trochę na pieńku ze społecznością. Gigant z Moutain View krytykowany jest bowiem za tragiczną organizację przenosin użytkowników z Hangouts oraz brak implementacji kluczowych funkcji znanych z tego komunikatora. Cóż, a co powiecie na ciemny motyw?

Ciemny motyw w kolejnej usłudze od Google 


Jeśli korzystacie z mobilnej wersji Czatu Google, to bez wątpienia zaznajomieni jesteście z ciemnym motywem. Jest on tam już dostępny od dłuższego czasu, co raczej nie stanowi jakiegokolwiek zaskoczenia. Deweloperzy wstrzymywali się jednak z implementacją tej funkcjonalności do przeglądarkowej odsłony aplikacji.

Screen Shot 2021-08-20 at 1.50.25 PMŹródło: Google 

Jak jednak wynika z oficjalnego ogłoszenia, tzw. dark mode został właśnie tam wdrożony. Z opublikowanego komunikatu możemy wyczytać:

Możesz teraz włączyć ciemny motyw dla przeglądarkowego Czatu Google oraz dla wersji PWA (Google Chat Progressive Web App). Ciemny motyw to przede wszystkim lepsze doświadczenia z użytkowania aplikacji przy słabych warunkach oświetleniowych. Wszystko dzięki zredukowanej jasności, co może potencjalnie pozwolić odpocząć oczom.

Na powyższych zrzutach ekranu widać, iż ciemny motyw prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Google postawiło raczej na czerń a nie szarość, lecz wysoki kontrast w stosunku do kolorowych elementów to wynagradza. Wszystko wydaje się czytelne.

Screen Shot 2021-08-20 at 1.49.04 PMŹródło: Google 

Jeśli więc jesteście użytkownikami przeglądarkowej wersji Czatu Google, to koniecznie sprawdźcie czy macie dostęp do nowości. Specjalny przełącznik znajdziecie w ustawieniach komunikatora.

Źródło i foto: Google