Instalki.pl » Aktualności » Software » Duolingo z planem rodzinnym, nowymi językami i nie tylko
Sobota, 21 Sierpień 2021 10:56, Wpisany przez Anna Borzęcka
duolingo
Aplikacja się rozwija.

Duolingo, popularna aplikacja służąca do nauki języków obcych, maskotka której zapewne niejedną osobę nawiedza w koszmarach, wkrótce doczeka się kilku ważnych zmian. Zapowiedziano je podczas dorocznej konferencji Duocon, która miała miejsce w piątek 20 sierpnia.

Duolingo – subskrypcja dla całej rodziny


Po pierwsze, niebawem Duolingo otrzyma zupełnie nowy plan subskrypcji. Mowa o planie rodzinnym, który pozwoli uzyskać dostęp do Duolingo Plus sześciu osobom na raz. Duolingo Plus to wersja premium Duolingo, która pozwala na naukę bez reklam, możliwość pobierania lekcji w aplikacji w celu nauki offline, nieograniczone testowanie tematów, bezpłatne przywrócenie dni nauki z rzędu, a także oferuje nielimitowaną liczbę żyć i możliwość wzięcia udziału w teście mierzącym postępy w nauce.

Plan rodzinny Duolingo Plus ma kosztować 120 dolarów rocznie (około 470 złotych), co przekłada się na 20 dolarów (około 78 złotych) rocznie na osobę przy sześciu użytkownikach. Niestety, aplikacja nie zaoferuje opcji płatności miesięcznych. Dla porównania standardowy plan Duolingo Plus kosztuje 83,88 dolara rocznie (około 329 złotych) przy opłatach rocznych (co przekłada się na kwotę 6,99 dolarów na miesiąc) lub 12,99 dolara (około 51 złotych) miesięcznie przy opłatach miesięcznych.

duolingo-subskrypcja
Standardowy plan subskrypcji Duolingo Plus. | Źródło: mat. własne

Aplikacja z nowymi językami i rozwiązaniami


W najbliższej przyszłości Duolingo ułatwi też naukę języków bazujących na alfabetach innych niż łaciński. Mowa o takich językach jak japoński, koreański, rosyjski, grecki, arabski oraz hindi. Przygotowano w tym celu zupełnie nowe ćwiczenia, które mają pomóc w zrozumieniu nowych alfabetów.

Na tym wszystkim nie koniec. Dodatkowo aplikacja umożliwi wkrótce naukę pięciu kolejnych języków. Te języki to haitański kreolski, zulu, xhosa, tagalski oraz maoryski. Nad kursami języków zulu oraz xhosa Duolingo współpracowało z południowoafrykańską organizacją Nal’ibali.

„Od lat pracujemy nad tym, by podnieść status południowoafrykańskich języków, tworząc i rozpowszechniając wysokiej jakości historyjki dla dzieci.”, powiedziała w oświadczeniu COO Nal’ibali, Katie Huston. „Współpraca zapoczątkowana z Duolingo w celu stworzenia tych kursów to kolejny krok na drodze elewacji i ochrony naszych lokalnych języków oraz dzielenia się nimi z nowymi odbiorcami z całego świata.”Co ciekawe, Duolingo pracuje również nad aplikacją, która ma uczyć matematyki na poziomie podstawowym. Aplikacja będzie wykorzystywać tę samą technologię, której firma używa do nauki języków. Ma ona zadebiutować w przyszłym roku.

Ostatnią nowością związaną z Duolingo jest to, że firma unowocześnia system nauczania AI BirdBrain. Sztuczna inteligencja ma pozwolić na tworzenie spersonalizowanych lekcji na odpowiednim poziomie trudności.

Należysz do osób, które uczą się języków obcych z pomocą Duolingo? Mam nadzieję, że nie zostałeś zastraszony przez zieloną sowę.Rzecz jasna, aplikację Duolingo pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Duolingo, fot. tyt. Canva