Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp z ulepszoną funkcją znikających wiadomości
Piątek, 20 Sierpień 2021 13:49, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp znikajace wiadomosci 90 dni 1
Ważna zmiana.

WhatsApp ostatnimi czasy wzbogaca się o liczne nowości, które – teoretycznie – mają zwiększyć prywatność użytkowników. Mowa tu między innymi o jednorazowych plikach multimedialnych czy znikających wiadomościach. Jak się okazuje, ta druga funkcja zostanie w najbliższym czasie nieco usprawniona.

Wiadomości w WhatsApp znikną nawet po 90 dniach


Do tej pory WhatsApp nie dawał użytkownikom jakiejkolwiek dowolności jeśli chodzi o wybór czasu, po którym mają znikać wiadomości. Jedyną opcją wciąż jest tylko 7 dni, co – przyznajmy szczerze – na tle konkurencji wypada niezwykle blado. Niedługo jednak trochę się w tej kwestii zmieni.

Jak dostrzegł portal WABetaInfo, deweloperzy odpowiedzialni za komunikator pracują nad implementacją dwóch dodatkowych czasowych preferencji. Niedługo osoby korzystające z WhatsApp wybrać będą mogły, czy treść konwersacji ma zostać niszczona po 24 godzinach lub 90 dniach.

whatsapp znikajace wiadomosci 90 dni 2Źródło: WABetaInfo

Niestety próżno szukać indywidualnego dostosowywania funkcji znikających wiadomości. Niedawno uczynił to Signal, co bardzo spodobało się konsumentom. Kto wie – być może Facebook w przyszłości również wpadnie na podobny pomysł. Na razie jednak się na to nie zanosi.

Trudno wskazać termin implementacji opisanej zmiany. Na razie została ona dostrzeżona w wersji beta aplikacji WhatsApp na Androida. Na publiczne wdrożenie nowości jeszcze więc nieco sobie poczekamy. Warto regularnie sprawdzać dostępność stosownej aktualizacji – ta zapewne pojawi się na przestrzeni najbliższych tygodni.

Źródło: WABetaInfo / Foto. WhatsApp