Instalki.pl » Aktualności » Software » Twój ulubiony program z lekcji informatyki z odświeżonym interfejsem w Windows 11
Czwartek, 19 Sierpień 2021 14:02, Wpisany przez Piotr Malinowski
paint windows 11 1
Microsoft wziął się za kolejną aplikację.

Windows 11 wciąż znajduje się w fazie testów i regularnie wprowadzane są do niego aktualizacje, które rzucają coraz więcej światła na to, jak system będzie finalnie się prezentował. Teraz doczekaliśmy się prezentacji… odświeżonej aplikacji Paint. Użytkownicy mogą spodziewać się tego samego, ale w nieco estetyczniejszych szatach.

Paint na Windows 11 z wielką aktualizacją


Nie tak dawno informowaliśmy Was o planach Microsoftu jeśli chodzi o przeprojektowanie niektórych usług systemowych. Wspomnieliśmy wtedy o m.in. przeprojektowaniu Poczty, Kalendarza, Kalkulatora czy Narzędzia do wycinania. Gigant z Redmond uczynił tamtejsze UI nieco bardziej nowoczesnym, więc nic dziwnego, że planowane jest odświeżenie kolejnych programów w celu zachowania spójności.

Wszystko wskazuje, że teraz przyszedł czas na kultowego już Painta. Nie otrzymał on większej aktualizacji od lat, więc najnowsze ogłoszenie Microsoftu zasługuje na uwagę. Aplikacja na Windows 11 wzbogaci się o nowy pasek poleceń, ulepszony selektor czcionek czy pędzli (teraz na jednym pasku ujrzymy jaki efekt uzyskamy poprzez użycie konkretnego narzędzia). To jednak nie wszystko."Nowy Paint" to również wsparcie dla ciemnego motywu i nie da się ukryć, że sprawia on wrażenie przyjemnego dla oka. Sam odświeżony interfejs także zdaje się być nienaganny oraz – przede wszystkim – spójny z innymi programami dedykowanymi dla Windows 11. Nie wiadomo jednak kiedy trafi on do członków programu Windows Insider.

Na razie zaprezentowano go wyłącznie na krótkim materiale wideo. Jeśli koniecznie chcecie wiedzieć, kiedy Paint trafi do systemu, to bez problemu możecie zostać testerami Windowsa 11. Szczegółową instrukcję znajdziecie w przygotowanym przez nas artykule.

Źródło i foto: Twitter (@panos_panay)