Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft ogłosił trzy nowe funkcje w Windows 10 21H2
Czwartek, 19 Sierpień 2021 11:42, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10
Coś dla zaawansowanych użytkowników.

Rosnąca liczba użytkowników systemu Windows żyje premierą nowego Windowsa 11. Wiele osób postanowi pozostać wiernym Windowsowi 10, a firma z Redmond nie zamierza traktować tej grupy po macoszemu. Kiedy Microsoft zakończy wsparcie dla Windows 10? Spokojnie, dopiero w 2025 roku. Wprawdzie wszelkie przełomowe funkcje debiutowały będą zasadniczo wyłącznie w "jedenastce", ale "dziesiątka" nadal będzie aktualizowana. Microsoft zdradził właśnie, jakie nowości zagoszczą w aktualizacji Windows 10 21H2, planowanej na przełom października i listopada bieżącego roku.

Nowości w Windows 10 21H2


Kompilacja systemu Windows 10 19044.1198, która pojawiła się w kanale wersji zapoznawczej programu Windows Insider w postaci aktualizacji zbiorczej KB5005101, zawiera trzy nowe funkcje. Wszystkie one mają być częścią ostatecznego wydania poprawki 21H2, która zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.

Przede wszystkim, Microsoft dodał w nowym buildzie obsługę standardów WPA3 H2E, w celu zwiększenia bezpieczeństwa Wi-Fi. Po drugie, Windows Hello dla firm otrzymał nową opcję bezpieczeństwa o nazwie "cloud trust". Novum ma umożliwić coś, co Microsoft nazywa "uproszczonymi wdrożeniami bez haseł". Wreszcie, kompilacja Windows 10 19044.1198 zapewnia obsługę komputerów GPU w WSL i Azure IoT Edge dla systemu Linux we wdrożeniach systemu Windows.

"Aktualizacja będzie automatycznie oferowana testerom systemu Windows, którzy już korzystają z systemu Windows 10 w wersji 21H2 w kanale Release Preview (wersji zapoznawczej). Dla niejawnych testerów, którzy nie korzystają jeszcze z systemu Windows 10 w wersji 21H2 ta aktualizacja jest oferowana za pośrednictwem instalacji manualnej w obrębie Windows Update i TYLKO dla tych testerów, którzy zostali przeniesieni z kanału wersji beta do kanału wersji zapoznawczej, ponieważ ich komputer nie spełniał wymagań sprzętowych Windows 11. Oznacza to, że insiderzy z drugiej grupy muszą przejść do opcji Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update i wybrać opcję pobrania i zainstalowania systemu Windows 10 w wersji 21H2." - czytamy w komunikacie.

Źródło: Microsoft