Instalki.pl » Aktualności » Software » Dekoder Play TV BOX z nowym interfejsem
Czwartek, 19 Sierpień 2021 09:31, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
2021-08-19 093222
Ma być szybciej i wygodniej.

Play wprowadza nowy interfejs dla swojego urządzenia TV BOX, które dostępne jest w ofercie PLAY NOW TV. Operator przygotował szereg nowych funkcji i usprawnił oprogramowanie dekodera, by było jak najbardziej wygodne, estetyczne oraz szybkie w obsłudze.

Play podkreśla, że ekran startowy po zmianach stał się multimedialnym centrum łączącym świat tradycyjnej telewizji z aplikacjami serwisów VOD. Dzięki temu użytkownicy mogą przeglądać najciekawsze programy i materiały z różnych platform w jednym miejscu. Na głównym ekranie pojawią się treści z aplikacji domyślnie dostępnych na TV BOX (np. Netflix, YouTube czy Amazon Prime Video) oraz dodanych przez użytkownika ze Sklepu Google Play.

2021-08-19 093101

Dzięki nowemu oprogramowaniu dekoder TV BOX zapamiętuje ostatnio oglądany kanał telewizyjny lub wybraną aplikację i automatycznie odtwarza je po ponownym włączeniu urządzenia. To wygodne rozwiązanie pozwalające użytkownikom na szybki powrót do ulubionych treści.

Kolejną nowością jest szybkie wyszukiwanie kanałów. Rozbudowany przewodnik po programach (EPG) dostępny zarówno bezpośrednio z przycisku na pilocie, jak i z poziomu odtwarzacza to wygodny sposób na wyszukanie interesujących treści z ramówek telewizyjnych. Poza tytułem programu czy godzinami transmisji nowa rozpiska zawiera także rozbudowane informacje o materiałach dostępnych w PLAY NOW TV.

2021-08-19 093932

Poprawiono pełnoekranowy widok odtwarzacza. Nowy układ wraz z zaawansowaną, trójpoziomową nawigacją wspomaga łatwe i szybkie przewinięcie wideo w zależności od potrzeb, podgląd osi czasu, zmianę programu, wybór sezonu i odcinka serialu, czy wybór poszczególnych opcji odtwarzania. A jeśli widok odtwarzacza nie jest w danym momencie potrzebny można go w łatwy sposób ukryć za pomocą jednego przycisku na pilocie.

Nowy interfejs nie oznacza jednak porzucenia dotychczas dostępnych funkcji. Na użytkowników dekodera TV BOX czeka możliwość nagrywania materiałów, dostęp do programów nawet do 7 dni wstecz, opcja ustawiania przypomnień o ulubionej pozycji, możliwość konfiguracji i oglądania kanałów DVBT/DVBC, oraz wyszukiwania głosowego. Warto także pamiętać o Wypożyczalni, czyli sekcji pozwalającej obejrzeć wybrane filmy w niskiej cenie.

2021-08-19 094010

Dla kogo nowa wersja oprogramowania TV BOX?


Początkowo z odświeżonego interfejsu będą mogli skorzystać nowi klienci. Aktualizacja dla dotychczasowych użytkowników będzie udostępniana stopniowo. Operator prognozuje, że do końca roku wszyscy klienci PLAY NOW TV będą mogli cieszyć się dekoderem PLAY NOW TV BOX z odświeżonym, szybkim i wygodnym interfejsem.

Źródło: Play