Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11 – Microsoft Teams 2.0 z coraz większą liczbą funkcji
Środa, 18 Sierpień 2021 16:20, Wpisany przez Anna Borzęcka
win11-teams
Nowe wydanie komunikatora jest rozbudowywane.

Od kilku tygodni wybrani użytkownicy testujący system Windows 11 w ramach programu Insider mogą testować też aplikację Microsoft Teams w zupełnie nowym wydaniu. Mowa o aplikacji Microsoft Teams 2.0, bazującej na Edge WebView2 zamiast platformy programistycznej Electron, która została zintegrowana z systemem Windows 11 i jest przeznaczona wyłącznie do obsługi kont osobistych. Jak donosi Windows Latest, w ostatniej aktualizacji została ona wzbogacona o kilka nowych funkcji.

Microsoft Teams 2.0 rozwijany


Po pierwsze, gigant z Redmond testuje w Microsoft Teams 2.0 możliwość odpowiadania na konkretne odpowiedzi innych użytkowników. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ta sama funkcja pojawiła się w dotychczasowym desktopowym kliencie Teams dopiero kilka miesięcy temu, po wielu prośbach ze strony społeczności.

Od momentu najnowszej aktualizacji w Teams 2.0 możliwe jest też podobno wykonywanie połączeń bezpośrednio z paska zadań Windows 11. Microsoft obiecuje, że w kolejnych aktualizacjach aplikacja doczeka się jeszcze większej ilości funkcji. W tej chwili użytkownicy mogą tworzyć w niej konwersacje i dołączać do nich, a także organizować spotkania i w nich uczestniczyć.

W Microsoft Teams 2.0 możliwe jest także włączanie i wyłączanie kamery oraz mikrofonu oraz zarządzanie ustawieniami związanymi ze spotkaniami – dotyczącymi preferowanego mikrofonu, urządzenia odtwarzającego dźwięk i kamery. Ostatnio w aplikacji pojawiła się również możliwość dzielenia ekranu, wyświetlania listy uczestników spotkania, przyjmowania uczestników spotkania oraz widok galerii i nie tylko. Jak widać, klient ten jest budowany przez Microsoft stopniowo.

teams-2-0
Microsoft Teams 2.0 w Windows 11. | Źródło: Microsoft

Póki co Microsoft udostępnił nową aplikację Microsoft Teams zaledwie ułamkowi użytkowników uczestniczących w programie Insider i testujących Windows 11 w kanale beta i dev. Wybrane osoby mogą testować ją począwszy od wydania o numerze 22000.132 (KB5005190). Firma stopniowo ma zwiększać jej dostępność, ale póki co osobiście nie miałam okazji jej wypróbować. Czekam na dzień, w którym się to zmieni, z niecierpliwością.Windows 11 - premiera


Windows 11, zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami powinien zadebiutować w październiku lub listopadzie bieżącego roku. Do momentu premiery Microsoft ma w swoim nowym systemie jeszcze wiele do przetestowania. Na przykład, nie można jeszcze obsługiwać na nim aplikacji z Androida, a jest to funkcja, na którą sporo użytkowników czeka.

Microsoft Teams to nie jedyna aplikacja, która w Windows 11 doczekała się odświeżenia. Testerzy systemu mogą korzystać już z nowego wydania Kalkulatora, Narzędzia Wycinanie, Poczty oraz Kalendarza. W przyszłości pod względem wizualnym i nie tylko zostaną zaktualizowane również programy pakietu Microsoft 365 oraz inne aplikacje systemowe, w tym MS Paint.

Źródło: Windows Latest, fot. tyt. Microsoft