Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome z przeprojektowaną kartą Incognito
Wtorek, 17 Sierpień 2021 14:42, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome wyglad incognitoBędzie nieco przejrzyściej.

Tryb Incognito to raczej podstawowa funkcja każdej przeglądarki internetowej. Korzysta się z niego z różnych powodów i w różnych celach – głównie po to, by wyszukiwane informacje oraz aktywność w sieci nie były zapisywane na urządzeniu. Google postanowiło jednak nieco bardziej uściślić przeznaczenie tzw. prywatnych kart.

Tryb Incognito będzie czytelniejszy


Użytkownicy korzystający z aplikacji Google Chrome w wersji Canary zauważyli, że ekran nowej karty Incognito prezentuje się nieco inaczej. Do tej pory zawierał on sugestie dotyczące tego, kto może (oraz kto nie może) mieć wgląd w to, co przeglądamy. Co więc się zmieniło?

Przede wszystkim gigant z Mountain View postanowił nieco sprecyzować przeznaczenie trybu prywatnego i jasno wskazać „co robi Incognito” i „czego nie robi Incognito”. Jak możemy zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu, całość prezentuje się nieco czytelniej. Dodatkowo pozbyto się przełącznika pozwalającego na blokadę ciasteczek. Nie zniknął jednak odnośnik pozwalający przejść do szczegółów Trybu Incognito.

chrome wyglad incognito 1Źródło: 9to5google

Interfejs Incognito jest teraz także odrobinę ciemniejszy, co czyni go – moim zdaniem – nieco estetyczniejszym. Na razie jednak mówimy wyłącznie o jego testowym wyglądzie, gdyż dostęp do przeprojektowanej sekcji ma wyłącznie garstka użytkowników.

Niewykluczone więc, że Google wprowadzi jeszcze nieco zmian w obrębie Incognito. Trudno też określić, kiedy jego odświeżona wersja trafi do finalnej odsłony Chrome. Na razie zauważono ją w wersji Canary na urządzenia z Androidem.

Źródło: 9to5google / Foto. Google