Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook Messenger otrzymał szyfrowane rozmowy audio i wideo
Sobota, 14 Sierpień 2021 12:14, Wpisany przez Piotr Malinowski
messenger szyfrowanie wideo 1W końcu!

Facebook Messenger to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Nic więc dziwnego, iż użytkownicy regularnie proszą deweloperów o wprowadzenie nowych funkcji, które zwiększą nie tylko bezpieczeństwo, ale także i prywatność prowadzonych rozmów. Facebook właśnie ogłosił najbliższe plany dotyczące tego typu kwestii.

Facebook Messenger z nowością dla osób ceniących sobie prywatność


Od 2016 roku społecznościowy gigant oferuje opcję zabezpieczenia czatów tekstowych za pomocą szyfrowania typu end-to-end. W ubiegłym roku zanotowano jednak gwałtowny wzrost zainteresowania rozmowami audio oraz wideo (ponad 150 milionów połączeń dziennie) - Facebook niestety nie zdecydował się wtedy na implementację podobnego rozwiązania do tych trybów konwersacji.

Jak to się mówi – lepiej późno niż wcale. Ogłoszono bowiem właśnie wprowadzenie szyfrowania end-to-end do czatów audio oraz wideo. Funkcja ta ma na celu ochronę rozmów przed hakerami oraz przestępcami. Z oficjalnego komunikatu koncernu wyczytać możemy: „Treść wiadomości będzie chroniona od momentu opuszczenia urządzenia do momentu ponownego wejścia do aplikacji. Oznacza to, iż nikt inny – w tym Facebook – oprócz Ciebie nie może zobaczyć tego, co zostało wysłane lub powiedziane”.

messenger szyfrowanie wideo 2 Źródło: Facebook

Facebook zaktualizował również funkcję znikających wiadomości. Od teraz można ustawić czas, po którym chcemy, by treść konwersacji ulegała destrukcji – od 5 sekund do 24 godzin. Tego typu nowość może okazać się naprawdę przydatna, zwłaszcza w przypadku bardzo prywatnych rozmów.

messenger szyfrowanie wideo 3 Źródło: Facebook

Ogłoszono również plany na przyszłość. Messenger ma wkrótce zyskać kompleksowe szyfrowanie grupowych czatów oraz połączeń, a Instagram szyfrowanie prywatnych wiadomości. Co ważne – testy tych funkcji wystartują już za kilka tygodni. Nie wszyscy jednak będą mieli do nich dostęp.

Źródło i foto: Facebook