Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11 Build 22000.132 udostępniony. Nowy wygląd kluczowych aplikacji
Piątek, 13 Sierpień 2021 11:58, Wpisany przez Maksym Słomski
Win 11 nowy
Jest coraz piękniejszy.

Windows 11 Build 22000.132 (KB5005190) trafił już do Windows Update. Co to oznacza? Nowa wersja systemu Windows 11 jest już dostępna dla członków kanału Windows Insider, korzystających z kanału beta oraz deweloperskiego. Aktualizacja zbiorcza zawiera przede wszystkim poprawki związane z wykrytymi wcześniej bugami, ale też kilka ważnych usprawnień. Dość powiedzieć, że wraz z nią przychodzi gruntowna zmiana interfejsu popularnych aplikacji, dystrybuowanych wraz z systemem.

Nowy wygląd aplikacji w Windows 11


Microsoft dostosował wygląd kilku podstawowych aplikacji do stylu Mica oraz nowoczesnego designu Windows 11. Poczta, Kalendarz, Kalkulator i Narzędzie do wycinania otrzymały nowe UI, które prezentuje się doprawdy znakomicie. Kalkulator ma nowy wygląd, nowe ustawienia motywów i został przepisany w C#. Pozwoli to większej liczbie osób pomóc w ulepszaniu go na GitHub.

kalkulator win 11
Kalkulator w Windows 11. | Źródło: Microsoft

Zmiany wydają się być w dużej mierze kosmetyczne. Usunięto kwadratowe rogi rodem z Windows 8 i 10, nadając okienkom zaokrąglonych kształtów, pasujących do wyglądu reszty OS-u. Jedyną nowością od strony funkcjonalnej wydaje się przeróbka narzędzia do wycinania, która teraz łączy funkcje starego narzędzia do wycinania i aplikacji Snip & Sketch dla systemu Windows 10.

poczta win 11
Poczta w Windows 11. | Źródło: Microsoft

Zmiany nie ominęły usprawnień Windows Search, Widżetów (ulepszony kanał "Wiadomości i zainteresowania" z Windows 10), trybu Windows Sandbox, a także pozbycia się częstych niebieskich ekranów śmierci na niektórych konfiguracjach.

Jak zainstalować Windows 11 Build 22000.132?


By zainstalować Windows 11 musisz zostać członkiem programu Windows Insider. Spokojnie: zrobisz to w trymiga - Microsoft nie musi wyrażać żadnej dodatkowej zgody. Jak to zrobić? Najpierw zarejestruj się tutaj. Dalej postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami. Zmiany w rejestrze systemowym wykonujesz na własną odpowiedzialność.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Menu Start i wybierz Ustawienia.
2. Otwórz sekcję Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie zakładkę "Niejawny program testów systemu Windows".
3. Połącz swoje konto Microsoft zarejestrowane w programie Windows Insider. Kliknij przycisk "Rozpocznij".
4. Wybierz właściwy kanał. W przypadku chęci przetestowania Windows 11 Beta wybierz kanał wersji beta.

Korzystasz już z Windows 11? Aktualizację KB5005190 znajdziesz w witrynie Windows Update.

Jeśli po zastosowaniu aktualizacji zbiorczej zauważysz spadki wydajności lub inne krytyczne problemy, zawsze możesz przywrócić poprzednią wersję, ręcznie odinstalowując aktualizację.

Źródło: Microsoft