Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Tasks odświeżone. Wyznaczanie sobie celów stanie się przyjemniejsze
Środa, 11 Sierpień 2021 16:03, Wpisany przez Piotr Malinowski
google tasks zakladki 1Warto się zainteresować.

Google Tasks (czy też Lista zadań Google, ale polskie tłumaczenie uważam za fatalne) to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aplikacji umożliwiających wyznaczanie sobie prostych celów i organizację codziennych obowiązków czy dnia pracy. Jest ona szczególnie atrakcyjna dla osób korzystających z innych usług giganta za sprawą integracji z m.in. Kalendarzem czy Gmailem.

Google Task z przeprojektowanym interfejsem


Usługa tego typu powinna być przede wszystkim intuicyjna i pozbawiona zbędnych funkcji czy elementów interfejsu. Jak się okazuje, Google zdecydowało się doszlifować te elementy w najnowszej wersji Tasks. Mowa o przeprojektowaniu aplikacji tak, by dostęp do jej najważniejszych sekcji był prostszy.

Jak to uczyniono? Zdecydowano się na zaimplementowanie systemu zakładek. Do tej pory przechodzenie pomiędzy konkretnymi listami zadań odbywało się poprzez przejście do menu kontekstowego i wybranie interesującej nas pozycji. Teraz wszystko dostępne będzie z poziomu ekranu głównego, a konkretniej – w górnej jego części.

google tasks zakladki 2Źródło: Google 

Przesuwany poziomo pasek zawierać będzie wszystkie stworzone przez użytkownika listy zadań. Dlaczego Google zdecydowało się na taką zmianę? Z oficjalnego komunikatu wyczytać możemy następującą informację:

Zaktualizowaliśmy bieżący interfejs użytkownika mobilnej wersji Tasks, aby wyświetlał wiele list jednocześnie. Ta aktualizacja pozwala użytkownikom organizować zadania na wielu listach w jednym momencie i pozwala na efektywniejsze zarządzanie wyznaczonymi sobie zdaniami na urządzeniach mobilnych.

Stosowna aktualizacja została już wdrożona po stronie serwerów. Wszyscy użytkownicy ujrzą ją bowiem u siebie na przestrzeni najbliższych tygodni.

Źródło i foto: Google