Instalki.pl » Aktualności » Software » Ministerstwo Cyfryzacji szuka testerów aplikacji mObywatel. Liczba miejsc ograniczona
Środa, 11 Sierpień 2021 13:31, Wpisany przez Jan Domański
Wypróbuj nowe nieopublikowane funkcje aplikacji mObywatelWypróbuj nowe nieopublikowane funkcje.

Rządowa aplikacja mObywatel, w której między innymi okażemy i sprawdzimy różne nasze dokumenty (np. dowód osobisty, prawo jazdy), przechowamy unijny certyfikat szczepienia na COVID-19 czy podejrzymy nasze recepty od lekarza, wciąż się rozwija. Ministerstwo Cyfryzacji szuka osób, które mogą w tym pomóc.

Skorzystaj jako pierwszy z nowych opcji aplikacji mObywatel na długo przed resztą użytkowników


Na oficjalnej rządowej stronie ogłoszono nabór na testerów programu mObywatel. Oferowana jest możliwość własnoręcznego wypróbowania nowych funkcji, ale wiąże się to z wykonaniem 2-3 zadań (zgodnie z przesłanymi instrukcjami), które będą przeprowadzone w tym roku oraz przesłaniu własnych wniosków i uwag. Każdy uczestnik programu testowego dostanie specjalny cyfrowy certyfikat potwierdzający udział.

Rządowa aplikacja mObywatel
Aplikacja mObywatel wkrótce dostanie nowe funkcje, możesz być jednym z ich testerów / Foto: gov.pl

Aby go otrzymać należy mieć aktywny profil zaufany i dowolny smartfon z systemem Android przynajmniej od wersji 7.0 (koniecznie z działającymi usługami Google) lub iOS od wersji 13.0. W oświadczeniu zaznaczono, że nie trzeba mieć specjalistycznych umiejętności, wystarczy podstawowa znajomość obsługi smartfonów. Program jest skierowany dla zwykłych użytkowników, więc wyższa wiedza techniczna nie jest konieczna.

Zainteresowany testami? Liczba miejsc jest mocno ograniczona a zapisy kończą się na dniach


Nie wiadomo, jakie konkretnie nowości mieliby udostępnione uczestnicy testów, ale ich grupa będzie mocno ograniczona. Ministerstwo Cyfryzacji ma tylko 100 miejsc. Aby mieć szansę dostać się do tego grona należy wypełnić i przesłać wprost na stronie internetowej formularz zgłoszeniowy (pod tym adresem) do poniedziałku 16 sierpnia 2021 roku. Do 20 sierpnia otrzyma się informację o możliwej kwalifikacji. Później pomiędzy 20 sierpnia a 1 września 2021 roku zostaną udzielone wytyczne, jak aktywować dostęp do testowej wersji aplikacji od razu z pierwszym zadaniem do wykonania. Regularne androidowe wydanie aplikacji mObywatel pobierzecie z naszej bazy.

Zobacz również: Nie stój w kolejce, Lidl ze skanowaniem zakupów telefonem. Chcemy tego w Polsce!

Źródło i Foto: gov.pl