Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook zdetronizowany. TikTok najpopularniejszą aplikacją na świecie
Wtorek, 10 Sierpień 2021 13:53, Wpisany przez Antoni Zaborski
 TikTok najpopularniejszą aplikacją na świecie.
Aplikacja portalu Marka Zuckerberga spada na drugie miejsce.

Facebook to niemal nieodłączny element życia większości z nas i ciężko wyobrazić sobie, żeby jakakolwiek aplikacja, szczególnie społecznościowa, mogła przebić jego popularność. A jednak, jak wykazuje raport Nikkei Asia, w skali światowej został on właśnie wyprzedzony przez.. TikToka.

Prosta apka do udostępniania krótkich filmów z podkładem muzycznym podbiła serca młodzieży z całego świata, a w niektórych jego częściach, korzysta z niej również spore grono dorosłych. Jak pokazuje raport, w 2019 roku TikTok znajdował się dopiero na czwartym miejscu, za trójką należącą do Marka Zuckerberga, czyli: Messengerem, Facebookiem i WhatsAppem. W 2020 Chińczykom udało się jednak przeskoczyć wszystkie wyżej wymienione i objąć prowadzenie.

Okazuje się, że kluczowe w statystykach są nie tylko Chiny. Co prawda, jeśli weźmiemy pod uwagę Azję, wyłączając Państwo Środka, ranking wygrywa Facebook, jednak TikTok może pochwalić się pierwszym miejscem także w Stanach Zjednoczonych.

 TikTok najpopularniejszą aplikacją na świecie.
Źródło: Nikkei Asia

Zakazany owoc


Prowadzenie TikToka w USA jest o tyle ciekawe, że w ubiegłym roku aplikacja borykała się ze sporymi problemami, ze względu na nieprzychylność rządu Donalda Trumpa. Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 ogłoszono, że zostanie ona zakazana na terenie Stanów Zjednoczonych z powodu poważnego zagrożenia bezpieczeństwa danych. Niedługo potem, sąd federalny wydał decyzję o tymczasowym uchyleniu rozkazu Donalda Trumpa, jednak od tego momentu TikTok jest na cenzurowanym.

Jak widać, stosunek amerykańskich władz nie ma jednak większego wpływu na popularność samej aplikacji za oceanem.

Sam TikTok jest coraz bardziej popularny także w naszym kraju. Kilka miesięcy temu firma otworzyła nawet biuro w Warszawie.

Źródło: Nikkei Asia / fot. tyt. Unsplash / Olivier Bergeron