Instalki.pl » Aktualności » Software » Xiaomi Mi Band 6 z funkcją latarki
Sobota, 07 Sierpień 2021 09:59, Wpisany przez Piotr Malinowski
mi band 6 funkcja latarki 1
Może się przydać.

Xiaomi Mi Band 6 to najnowsza opaska sportowa od chińskiego producenta. Jej premiera odbyła się w kwietniu bieżącego roku i od tamtej pory otrzymała kilka aktualizacji wprowadzających nie tylko poprawki krytycznych błędów, ale także zupełnie nowe funkcje. Teraz mamy do czynienia z implementacją kolejnej z nich.

Mi Band 6 posłuży jako latarka


Oprogramowanie opaski zyskało wersję 1.0.4.38, która na papierze prezentuje się na razie zaskakująco przyzwoicie. Za jej przyczyną urządzenie może zamienić się w prowizoryczną latarkę jeśli np. w danym momencie nie będziemy mieli przy sobie smartfona. Jest to dosyć podstawowa funkcjonalność w większości współczesnych smartwatchach, lecz Xiaomi dopiero teraz zdecydowało się jej wprowadzenie. Zapewne za sprawą obecności jasnego ekranu OLED.

Okej, ale na jakiej zasadzie będzie działać nowość w Mi Band 6? W sekcji "Inne" pojawić powinna się pozycja "Latarka". Dotknięcie napisu spowoduje wyświetlenie specjalnej ikony. Z poziomu tego okna można już aktywować funkcję polegającą na podświetleniu na biało wszystkich pikseli wyświetlacza. W ten sposób opaska może wspomóc konsumenta w dosyć ciemnych miejscach.

mi band 6 funkcja latarki 2Proces włączania latarki w Mi Band 6 | Źródło: Xiaomi Today

Nie da się ukryć, iż nowość może okazać się naprawdę przydatna. Poza tym wspomniana aktualizacja to także kilka poprawek błędów, a także obsługa kolejnych języków. Na razie jednak nie wiadomo, o których dokładnie mowa - zapewne dowiemy się tego, gdy update zacznie być rozprowadzany na pokaźniejszej liczbie rynków.

Obecnie aktualizacja dostępna jest bowiem wyłącznie dla użytkowników znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii, Czech oraz Kuwejtu. Następne kraje są oczywiście w drodze, lecz nie wiadomo jak długo ich mieszkańcy sobie na nowości poczekają. Warto też wspomnieć, iż do zainstalowania update'u niezbędne jest posiadanie najnowszej wersji aplikacji Mi Fit. Konieczne jest więc regularne sprawdzanie czy takową posiadacie.

Źródło: Xiaomi Today / Foto. instalki.pl