Instalki.pl » Aktualności » Software » Paint i Zdjęcia z nowym wyglądem. Microsoft zaszalał
Poniedziałek, 02 Sierpień 2021 10:45, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft paint zdjecia
Dobrze to wygląda.

Microsoft odkrył właśnie kolejne karty, związane z przeprojektowywaniem systemu Windows 11 oraz towarzyszących mu aplikacji. Właśnie dowiedzieliśmy się jak, jak wyglądały będą odświeżone aplikacje MS Paint oraz Zdjęcia. Firma z Redmond intensywnie pracuje także nad zmianą interfejsu w programach systemowych Alarmy i Zegar, Rejestrator dźwięku, Kalkulator, Notatnik oraz... w pakiecie Office.

Nowy interfejs MS Paint i Zdjęcia


Firma Microsoft bez większego rozgłosu opublikowała materiały prezentujące ulepszone UI dwóch własnych aplikacji, dostarczanych z systemem Windows – Paint i Zdjęcia. W MS Paint zrezygnowano z dobrze znanego menu na rzecz nagłówka Fluent Design, podobnego do nowego Eksploratora plików. Dzięki temu interfejs programu jest spójny z resztą systemu operacyjnego Windows 11.

Paint 1
Odświeżony interfejs MS Paint. Wygląda naprawdę dobrze, czyż nie? | Źródło: Microsoft

Jak widać na załączonych tu grafikach, Paint w Windows 11 ma znacząco uproszczony pasek narzędzi. Umieszczono na nim wszystkie najważniejsze podstawowe funkcje, dzięki czemu ten ma się stać o wiele wygodniejszy w obsłudze. Na pierwszy rzut oka widoczny jest nie tylko przybornik kolorów, ale też kształty, pędzle, funkcje wycinania i kopiowania, a także menu Plik i Edycja. Oczywiście MS Paint ma teraz zaokrąglone rogi i kontrolki WinUI, zbieżne z trendem modernizacji systemu Windows 11.

Paint 2
Odświeżony interfejs MS Paint. | Źródło: Microsoft

W przypadku MS Paint wiele wskazuje na to, że nie doświadczymy żadnych nowych funkcji, a aktualizacja ograniczy się do atrakcyjniejszego wyglądu. Zmian funkcjonalnych doczeka się aplikacja Zdjęcia - będzie działała znacznie szybciej i otrzyma garść praktycznych ulepszeń. Zyska choćby nareszcie nowe możliwości edycji.

Zdjecia 1
Rzut oka na nowy interfejs programu Zdjęcia. Widoczne menu edycji pliku. | Źródło: Microsoft

Microsoft rozpocznie wprowadzanie zaktualizowanych aplikacji w systemie Windows 11 na przestrzeni najbliższych kilku tygodni - początkowo w kanale deweloperskim programu Windows Insider, a później w kanale beta.

Źródło: Microsoft