Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy klient Steam wygląda świetnie. Zobacz, jak go włączyć
Niedziela, 01 Sierpień 2021 11:45, Wpisany przez Maksym Słomski
steam nowe ui
Zmiany wizualne i funkcjonalne.

Wcale nie tak dawno prezentowałem metodę, za pomocą której można unowocześnić interfejs aplikacji Steam w systemie Windows 11. Tym razem chciałbym pokazać jak zmienić go na nieco ładniejszy i bardziej funkcjonalny w przypadku systemu Windows 10. Valve wprowadziło kilka istotnych zmian i warto poświęcić kilka chwil, aby ich doświadczyć na własne oczy.

Nowy interfejs Steam - jak włączyć?


Uczestnicy programu beta klienta Steam właśnie uzyskali dostęp do nowej, odświeżonej pod kątem wizualnym strony z plikami do pobrania oraz zupełnie nowego menadżera pamięci. Za sprawą tego drugiego szybko podejrzysz to, na których dyskach zainstalowałeś gry i ile przestrzeni na dane zajmują. To nie wszystko. Menedżer pozawala też z łatwością przenosić gry pomiędzy partycjami. Jak sprawdzić nowości?

steam nowy interfejs
Źródło: mat. własny

Otwórz aplikację Steam. Następnie kliknij w lewym górnym rogu na "Steam" i "Ustawienia". W sekcji "Konto" zerknij na napis "Udział w testach beta". Kliknij przycisk "ZMIEŃ" i wybierz "Steam Beta Update". Potwierdź przyciskiem OK, odczekaj chwilkę i zrestartuj klienta Steam. Po zainstalowaniu aktualizacji, będziesz mógł korzystać z wyżej wymienionych nowości.

steam beta
Źródło: mat. własny

Aby uzyskać dostęp do menedżera pobierania, musisz wejść na stronę pobierania (Biblioteka -> Pobierane), kliknąć "Steam", "Ustawienia", a następnie "Foldery biblioteki Steam".

steam beta 2
Źródło: mat. własny

Zmian jest znacznie więcej


Większość zmian to mile widziane przeróbki interfejsu użytkownika. Podczas pobierania gry lub aktualizacji Steam wyświetla teraz całkowity postęp, w tym proces alokacji dysku. "Wcześniej pasek postępu wyświetlał tylko postęp pobierania zawartości, ale nie proces alokacji dysku, który sprawiał, że aktualizacja wydawała się zakończona, gdy tak nie było" – czytamy w dzienniku zmian opublikowanym przez Valve.

Schemat kolorów strony pobierania został zaktualizowany, aby lepiej odpowiadał osobom niedowidzącym, kolejkę pobierania można zmienić za pomocą przeciągania i upuszczania, a częściowo pobrane elementy będą miały wyblakłe paski postępu, wskazujące, że pobieranie zostało czasowo wstrzymane.

Od teraz obok każdej oczekującej aktualizacji wyświetlana jest nowa ikona, wskazująca jej charakter. Dzięki temu na pierwszy rzut oka można sprawdzić, czy aktualizacja jest związana z zawartością gry, treściami z Warsztatu, czy tylko buforowaniem shaderów. To bardzo przydatne, jeśli chcesz uruchomić grę i musisz zdecydować, czy aktualizacja jest pilna, czy może poczekać na później.

Źródło: Valve