Instalki.pl » Aktualności » Software » Telegram z rozmowami wideo na 1000 osób. Nowość robi wrażenie
Sobota, 31 Lipiec 2021 10:33, Wpisany przez Piotr Malinowski
telegram rozmowy wideo nowe 1
Są jednak pewne ograniczenia.

Telegram to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych komunikatorów. Zainteresowanie nim znacznie wzrosło niedługo po aferze związanej ze zmianą polityki prywatności aplikacji WhatsApp. Deweloperzy regularnie ulepszają program poprzez wprowadzanie nowych funkcji czy naprawę błędów. Teraz mamy do czynienia z jedną z największych aktualizacji w historii.

Telegram wprowadza rozmowy wideo na wyższy poziom


Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie, Telegram wzbogacił się o tzw. grupowe rozmowy wideo 2.0. Od teraz 30 osób może jednocześnie transmitować obraz zarówno z kamery oraz ekranu, a 1000 użytkowników przyglądać się wydarzeniu. Tego typu nowość daje nowe możliwości – deweloperzy podają przykłady pokroju organizowania wykładów online czy bitew rapowych.

wideo rozmowy telegram 1 Źródło: Telegram

Limit ten ma być nieustannie powiększany do momentu, aż „wszyscy ludzie na Ziemi będą mogli przyłączyć się do jednej rozmowy grupowej”. Brzmi ambitnie, lecz trudno mi sobie wyobrazić udział milionowej (albo nawet miliardowej) społeczności podczas jednej rozmowy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

To jednak nie wszystko. Nowa wersja komunikatora Telegram to także tzw. wiadomości wideo 2.0. Od teraz charakteryzują się one wyższą rozdzielczością oraz możliwością „rozwinięcia”. Wtedy użytkownik otrzyma opcję zatrzymania klipu oraz przewinięcia go do przodu lub do tyłu. Dodatkowo poinformowano o odtwarzaniu dźwięku z urządzenia podczas nagrywania oraz funkcji zbliżania podczas nagrywania tylną kamerą.

wiadomosci wideo telegram 2Źródło: Telegram

Co więcej, wprowadzono także opcję zmiany szybkości odtwarzania otrzymanych materiałów wideo. Można teraz ustawić czy chcemy wyświetlić film w 0,5x, 1,5x czy w 2x. Użytkownicy aplikacji w wersji na Androida mogą wybrać również 0,2x. Nowość obejmuje również wiadomości głosowe oraz wideo.

telegram szybkosc wideo 2Źródło: Telegram

Jeśli prowadzicie rozmowę 1 na 1, to możecie udostępniać ekran wraz z dźwiękiem wprost z urządzenia. Przyda się to do np. transmitowania gry wideo lub materiału wideo.

telegram dzwiek 1 Źródło: Telegram

Nowa wersja Telegrama to teraz również precyzyjne rysowanie, nowe animacje kodu dostępu, nowy monit pozwalający przećwiczenie wpisywania hasła, animacje wysyłania wiadomości na Androidzie czy nowa kamera w aplikacji na iOS.

Wszystkie opisane funkcje powinny już być dostępne. Jeśli jeszcze ich u siebie nie widzicie, to należy nieco uzbroić się w cierpliwość.

Źródło i foto: Telegram