Instalki.pl » Aktualności » Software » 5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #247]
Sobota, 31 Lipiec 2021 11:38, Wpisany przez Przemysław Kreft
Aplikacje tygodnia #247
Zapraszamy na kolejną część naszej serii zestawień nowych i ciekawych gier i aplikacji dla Androida.

W tym tygodniu prezentujemy narzędzie do kontrolowania pracy procesora, rozbudowaną aplikację do tworzenia notatek, a także wirtualny alkomat. Mobilni gracze będą mogli zmierzyć się z platformówką w stylu retro oraz tytułem dla fanów escape roomów.

CPU Monitor

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Android: 4.4 i nowsze

CPU Monitor

Niewielkie narzędzie do monitorowania parametrów procesora zamontowanego w naszym smartfonie. Pozwala na odczytywanie aktualnego obciążenia każdego z dostępnych rdzeni, temperatury całego układu obliczeniowego itp. Nie zabrakło również szczegółowych informacji na temat systemu operacyjnego czy ekranu.

Dodatkowym atutem jest możliwość śledzenia wybranych parametrów za pomocą widżetów lub tzw. pływającego okna.

CPU Monitor


Obsidian

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze

Obsidian

Rozbudowane narzędzie do tworzenia powiązanych notatek, baz wiedzy itp. Tekst formatujemy za pomocą uniwersalnych znaczników Markdown, dzięki czemu z naszych zapisów można korzystać później bez trudu na innych platformach. Aplikacja obsługuje strukturę folderów i pozwala na budowanie powiązań i linkowanie do notatek (możliwość wyświetlania drzewa z połączeniami).

Wygląd aplikacji możemy dostosować do własnych preferencji. Obsługa wymaga nieco wprawy.

Obsidian


Drink Guard

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy . Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 8,99 zł za element / Android: 4.1 i nowsze

Drink Guard

Wirtualny alkomat. Pozwala na oszacowanie aktualnego stężenia alkoholu we krwi. Szacunki odbywają się na podstawie wprowadzanych danych (płeć, wiek, waga, ilość spożytego alkoholu itd.). Aplikacja za pomocą osi czasu wyświetla również prognozę godzinową dotyczącą czasu, w którym osiągniemy trzeźwość.

Należy pamiętać, że narzędzie tego typu może przydać się w ogólnych obliczeniach, jednak nie daje gwarancji prawidłowych wskazań.

Drink Guard


Prison Run and MiniGun

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Android: 4.4 i nowsze

Prison Run and MiniGun

Klimatyczna gra platformowa w stylu retro. Sterujemy więźniem, któremu nadarzyła się okazja do ucieczki z zakładu. Przechodzenie kolejnych poziomów wymaga nieco zręczności i odpowiedniej strategii (musimy rozwiązywać łamigłówki sytuacyjne związane z napotkanymi przeszkodami).

Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków wyświetlanych na ekranie lub kontrolera Bluetooth podłączonego do naszego smartfona.Escape Lab

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,29 zł-5,09 zł za element / Android: 4.3 i nowsze

Escape Lab

Gra dla miłośników tak zwanych escape roomów. Rozwiązujemy zagadki, by wydostać się z upiornego laboratorium. Zabawa przeznaczona jest dla dwóch graczy (możemy grać na przykład podczas połączenia głosowego) - muszą ze sobą współpracować. W dowolnym momencie możemy dołączyć do drugiego gracza i pracować nad daną zagadką lub przeszukiwać pokój we własnym tempie.

Wyjście z escape roomu powinno zająć przynajmniej godzinę.To już wszystkie nasze cotygodniowe propozycje. Jeżeli znasz nowości, o których powinniśmy napisać - koniecznie daj znać w komentarzu!

Sprawdź również: 5 nowych aplikacji na Androida, koniecznie je sprawdź! [Aplikacje tygodnia #246]