Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11 Beta udostępniony. Wypróbuj go za darmo już teraz
Piątek, 30 Lipiec 2021 07:45, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 beta windows update
W końcu.

W połowie lipca przekazywaliśmy informację, iż Windows 11 wkrótce zostanie udostępniony w kanale beta programu Windows Insider. Ta chwila właśnie nadeszła. Użytkownicy komputerów osobistych z całego świata, których urządzenia spełniają minimalne wymagania Windows 11 (wcale nie takie małe), mogą już dziś wypróbować stabilniejszego wydania OS-u, oczywiście zupełnie za darmo.

Windows 11 Beta za darmo


Aż do dziś możliwość uzyskania dostępu do systemu Windows 11 wiązała się z zainstalowaniem wersji poglądowej z kanału dla deweloperów. Ten według Microsoftu jest przeznaczony dla "zaawansowanych użytkowników", ponieważ oprogramowanie w nim zamieszczane "może nie działać stabilnie". Firma z Redmond podaje, że wersja beta jest znacznie stabilniejsza, a kompilacje są przez nią wnikliwiej sprawdzane.

Windows 11 Beta to ciekawa propozycja nie tylko dla osób, które do tej pory nie wypróbowały Windowsa 11, ale także dla użytkowników testujących wydanie z kanału deweloperskiego. Dobre wieści polegają na tym, że zmiana z kanału deweloperskiego na beta nie wymaga pełnej reinstalacji systemu. Oficjalny profil Windows Insider na Twitterze poinformował, że da się to zrobić dość szybko przez prostą zmianę ustawień niejawnego programu testów systemu Windows w Windows Update.


Jak zainstalować Windows 11 Beta?


By zainstalować Windows 11 musisz zostać członkiem programu Windows Insider. Spokojnie: zrobisz to w trymiga - Microsoft nie musi wyrażać żadnej dodatkowej zgody. Jak to zrobić? Najpierw zarejestruj się tutaj. Dalej postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami. Zmiany w rejestrze systemowym wykonujesz na własną odpowiedzialność.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Menu Start i wybierz Ustawienia.
2. Otwórz sekcję Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie zakładkę "Niejawny program testów systemu Windows".
3. Połącz swoje konto Microsoft zarejestrowane w programie Windows Insider. Kliknij przycisk "Rozpocznij".
4. Wybierz właściwy kanał. W przypadku chęci przetestowania Windows 11 Beta wybierz kanał wersji beta.

windows 11 beta win upd

Źródło: mat. własny