Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge 92 wydany. Ma dwa asy w rękawie
Sobota, 24 Lipiec 2021 11:14, Wpisany przez Maksym Słomski
edge 92 co nowego
To mi się podoba.

Firma Microsoft udostępniła najnowsze wydanie swojej przeglądarki internetowej. Jak podają przedstawiciele firmy z Redmond, Edge 92 to najlepszy wybór dla komputerów pracujących pod kontrolą Windows 10. Narzędzie dostępne także dla systemów Linux i macOS zwiastuje kilka interesujących zmian, pośród których na pierwszy plan wyłania się ulepszony menedżer haseł. Jakie nowości w Edge 92 przygotował dla internautów Microsoft?

Nowości w Microsoft Edge 92


Według Microsoftu dla internautów nie zawsze jest oczywistym to, co sprawia, że dane hasło jest bezpieczne. Internauci czasami w pośpiechu używają powtarzalnych, łatwych do odgadnięcia haseł. W związku z tym Edge 92 debiutuje z ulepszonym menedżerem haseł, który podpowie użytkownikowi, czy stosowanego przez niego hasła są bezpieczne lub czy nie wykorzystał ich na innych stronach.

Ulepszony menedżer haseł z opcją sprawdzania bezpieczeństwa haseł. | Źródło: Microsoft

Microsoft podał również, że Edge 92 może działać jako menedżer haseł w telefonie, umożliwiając logowanie się do ulubionych aplikacji i witryn internetowych. Wymóg jest oczywisty: należy być zalogowanym na swoje konto zarówno w mobilnej, jak i desktopowej wersji programu.

Drugą z istotnych nowości stanowi nowe rozszerzenie Outlook Inbox dla Microsoft Edge, które pozwala szybko przejrzeć zawartość skrzynki poczty elektronicznej bezpośrednio z paska adresu, bez konieczności wcześniejszego ładowania witryny Outlook. Poproszę o coś takiego w Chrome.


Podgląd skrzynki odbiorczej e-mail wprost z poziomu paska adresu. Genialne! | Źródło: Microsoft

Edge 92 potrafi też automatycznie wysyłać zrzuty ekranu stron internetowych do Kolekcji. Funkcja może okazać się przydatna dla osób poszukujących w sieci informacji do projektów w szkole lub pracy. Ponadto, strona nowej karty zawiera teraz możliwość oceniania artykułów z wiadomościami za pomocą emotikonów. Po co? Po to samo, po co są reakcje w postaci emoji przy postach na Facebooku. Aby inni internauci wiedzieli, jak społeczność ocenia określone treści. ;)

Pobierz Microsoft Edge 92 i sprawdź wszystkie zmiany


Jeśli nie masz przeglądarki internetowej Microsoft Edge 92 zainstalowanej w swoim systemie, możesz pobrać ją za pośrednictwem naszej bazy oprogramowania. Znajdziesz w niej wydania na Linuxa, Windows oraz macOS.


Źródło: Microsoft