Instalki.pl » Aktualności » Software » Nareszcie. Google wprowadza blokowanie innych i usuwanie ich plików z Dysku Google
Sobota, 24 Lipiec 2021 09:38, Wpisany przez Maksym Słomski
blokowanie dysk google 1
Długo na to czekaliśmy.

Dysk Google umożliwia przechowywanie, udostępnianie i współpracę w zakresie edycji plików - zarówno osobom prywatnym, jak i organizacjom - z dowolnego miejsca na Ziemi. Narzędzie i funkcje działają zazwyczaj doskonale, ale od czasu do czasu można się w ich obrębie natknąć na zagrożenia pochodzące ze strony cyberprzestępców. Firma Google nareszcie oddaje w ręce użytkowników narzędzia kontroli bezpieczeństwa, mające na celu odeprzeć zagrożenia związane z udostępnianiem danych.

Blokowanie użytkowników na Dysku Google


Na przestrzeni nadchodzących dwóch tygodni każdy otrzyma możliwość zablokowania dowolnego użytkownika ze swojego Dysku Google na trzy różne sposoby. Można będzie:

  • Zablokować innemu użytkownikowi możliwość udostępniania Ci jakichkolwiek treści w przyszłości. Może to być przydatne, jeśli na przykład inny użytkownik wysyłał Ci spam lub obraźliwe treści
  • Usunąć wszystkie istniejące pliki i foldery udostępnione przez innego użytkownika. Jest to łatwy sposób na pozbycie się jednocześnie całego spamu lub innych niepożądanych treści udostępnionych przez określonego użytkownika.
  • Usunąć dostęp innej osoby do swoich treści, nawet jeśli wcześniej im je udostępniłeś.
 
blokowanie dysk google 2

Blokowanie innych na Dysku Google ma być niezwykle proste. | Źródło: Google

Firma z Mountain View ogłosiła nową funkcję jeszcze w maju tego roku. Obwieszczenie pojawiło się po raporcie z Buzzfeed News, w którym wskazano przypadek, gdy użytkownik nie mógł usunąć udostępnionego na Dysku Google folderu od byłego partnera, który dopuszczał się nadużyć. Ponieważ folder zawierał nieszkodliwe zdjęcia, istniejąca funkcja "zgłoś nadużycie" na Dysku nie była wystarczającą, a sposób działania usługi utrudniał trwałe usunięcie plików w inny sposób.

Według tego, co można wyczytać na stronie pomocy Google, opcja zablokowania użytkownika pojawi się, jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy na plik, który ktoś udostępnił Ci na Dysku. Istnieje również możliwość późniejszego odblokowania użytkowników, jeśli zmienisz zdanie.

Źródło: Google