Instalki.pl » Aktualności » Software » 5 aplikacji na Androida, których nie możesz przegapić [Aplikacje tygodnia #246]
Sobota, 24 Lipiec 2021 08:06, Wpisany przez Przemysław Kreft
Aplikacje tygodnia #246
Zapraszamy na kolejną część naszej serii zestawień nowych i ciekawych gier i aplikacji dla Androida.

W tym tygodniu proponujemy przydatne narzędzie do przesyłania plików, bazę aktualnych informacji dla podróżujących, a także aplikację do nauki teorii muzyki. Mobilni gracze będą mogli spróbować swoich sił w dynamicznych wyścigach oraz kolorowej grze przygodowej w stylu retro.

Snapdrop

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze

Snapdrop

Przydatne narzędzie do szybkiego dzielenia się dowolnymi plikami między wieloma urządzeniami (smartfon, tablet, komputer). Wystarczy, że jesteśmy połączeni do tej samej sieci Wi-Fi (na komputerze korzystamy z przeglądarki i wchodzimy na snapdrop.net). Aplikacja integruje się z systemem Android, dzięki czemu zyskujemy możliwość wysyłania plików za pomocą standardowego menu kontekstowego.

Projekt jest w pełni darmowy i rozwijany na zasadach open-source.

Snapdrop


Polak za granicą

Cena: 0 zł / Android: Android: 4.1 i nowsze

Polak za granicą

Aplikacja rządowa z informacjami dla podróżujących (dane z Ministerstwa Spraw Zagranicznych). Po wyszukaniu kraju wyświetlone zostaną informacje na temat aktualnej sytuacji, bezpieczeństwa, obyczajów itp. Nie zabrakło również ewentualnych ostrzeżeń i wskazówek dotyczących przepisów prawnych czy możliwości leczenia. Dodatkowym atutem jest baza polskich placówek dyplomatycznych wraz z oznaczeniem lokalizacji na mapie.

Polak za granicą


Sonid

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy . Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 10,99 zł-49,99 zł za element / Android: 5.1 i nowsze

Sonid

Tytuł edukacyjny dla osób zainteresowanych teorią muzyki. Aplikacja opiera się na mechanizmach tzw. grywalizacji (niewielkie lekcje podzielone na segmenty, osiągnięcia do zdobycia itp.) i pozwala na naukę między innymi skal, interwałów, notacji czy zasad komponowania.

Aplikacja wymaga znajomości języka angielskiego przynajmniej w stopniu średniozaawansowanym.

Wyłączenie reklam i dostęp do dodatkowych ćwiczeń wymaga wykupienia subskrypcji.32 Secs: Traffic Rider

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,89 zł-149,99 zł za element / Android: 4.4 i nowsze

32 Secs: Traffic Rider

Dynamiczna gra wyścigowa osadzona w futurystycznym, neonowym mieście. Ścigamy się motocyklami po zatłoczonych ulicach, omijamy przeszkody, wykorzystujemy pola z przyspieszeniem itp.

Nie zabrakło również możliwości ulepszania naszego pojazdu. Sterowanie możemy dopasować do własnych preferencji (dostępne trzy opcje).

Mikropłatności nie są niezbędne do zabawy - pozwalają jednak na szybsze postępy.Little Fin

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 9,99 zł za element / Android: 4.0.3 i nowsze

Little Fin

Kolorowa gra przygodowa w stylu retro. Sterujemy pomarańczową rybą i przemierzamy kręte trasy wzdłuż rafy koralowej. Po drodze zbieramy puszki zaśmiecające ocean, omijamy niebezpieczne przeszkody, wykorzystujemy tajne przejścia itp. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość powiększenia postaci (przez zjedzenie mniejszych ryb) - dzięki temu możemy przesuwać niektóre skały. Musimy również uważać na rekina.

Sterowanie jest bardzo proste i sprowadza się do przesuwania palcem po ekranie w kierunku ruchu.To już wszystkie nasze cotygodniowe propozycje. Jeżeli znasz nowości, o których powinniśmy napisać - koniecznie daj znać w komentarzu!

Sprawdź również: 5 nowych aplikacji na Androida, koniecznie je sprawdź! [Aplikacje tygodnia #246]