Instalki.pl » Aktualności » Software » Więcej klatek w grach w Windows 10. Napraw sobie Tryb gry
Piątek, 23 Lipiec 2021 11:35, Wpisany przez Maksym Słomski
tryb gry jak naprawic
Ważna poprawka.

Tryb gry w Windows 10 zadebiutował wraz z aktualizacją Creators Update jeszcze w 2017 roku. Zwiastował kilka ciekawych funkcji dla graczy, a co najważniejsze: miał przynieść wzrost wydajności w wybranych tytułach, poprzez przyznanie większego priorytetu procesom obsługiwanym przez daną grę. Niestety, któraś z aktualizacji wydanych przez Microsoft w 2020 roku wszystko zepsuła, a Tryb gry zamiast podnosić wydajność, obniżał ją. Wygląda na to, że programiści pracujący dla firmy z Redmond znaleźli źródło problemów. Możecie je usunąć już teraz.

Tryb gry w Windows 10 naprawiony


Do tej pory jedyną skuteczną metodą na rozwiązanie problemów powodowanych przez Tryb gry było po prostu jego wyłączenie. Proste. Niektórzy internauci donoszą, że ich kłopoty minęły z kolei po zainstalowaniu poprawki zbiorczej KB5004327, wydanej w drugi wtorek lipca. Patrząc na doniesienia z Reddita i Centrum Opinii, nie każdy miał tyle szczęścia. Microsoft naprawił już błąd, jednakże doświadczą tego na razie jedynie wybrani.

W dzienniku zmian do wydanej niedawno wersji preview aktualizacji Windows 10 21H2, czytamy:

"Rozwiązano problem, który uniemożliwiał planom zasilania i trybowi gry działania zgodnego z oczekiwaniami. Skutkował on niższą liczbą klatek na sekundę i niższą wydajnością podczas grania."

tryb gry
Chcesz wyłączyć Tryb gry w Windows 10? Wpisz "tryb gry" w wyszukiwarce obok Menu Start, wybierz stosowną opcję i deaktywuj powyższe ustawienie. | Źródło: mat. własny

Złe wieści są takie, że stabilna wersja aktualizacji Windows 10 21H2 zostanie wydana dopiero na przełomie października i listopada bieżącego roku. Dobre natomiast polegają na tym, że już zainstalowałem jej wersję poglądową i Wy także możecie. Windows 10 21H2 dostępny w kanale wersji zapoznawczej dla członków programu Windows Insider. Jeśli dołączyłeś do programu Windows Insider, stosowną łatkę znajdziesz w Windows Update.

Czytaj także: Można już testować Windows 10 21H2. Skusisz się?

Jeżeli nie chcesz instalować wzmiankowanej aktualizacji, spróbuj wejść w opcje zasilania i ustawić plan wysokiej wydajności. Nie działa? Wyłącz Tryb gry i... czekaj cierpliwie.

Źródło: mat. własny