Instalki.pl » Aktualności » Software » Teraz w Zoom zainstalujesz dodatkowe aplikacje, a nawet gry
Czwartek, 22 Lipiec 2021 12:24, Wpisany przez Anna Borzęcka
zoom-aplikacje
Zagraj z uczestnikami wideokonferencji w pokera.

Zoom to aplikacja, która na przestrzeni dwóch ostatnich lat nie rozwinęła się w zbyt wielkim stopniu. Wprawdzie z czasem doczekała się ona nieco lepszych zabezpieczeń, ale poza tym doświadczała raczej niewielkich zmian. Naprawdę spora zmiana nastąpiła jednak właśnie teraz. Usługa doczekała się bowiem integracji z zewnętrznymi aplikacjami. Ba, niektóre z nich to gry, w których można bawić się z innymi uczestnikami wideokonferencji.

Zoom z dodatkowymi aplikacjami i grami


Z całego mnóstwa mniej lub bardziej ciekawych aplikacji wewnątrz Zooma można korzystać od wczoraj, w desktopowej aplikacji Zoom. Aby uzyskać do nich dostęp, wpierw należy zaktualizować aplikację Zoom do najnowszej wersji.

Zanim korzystanie z danej aplikacji wewnątrz Zooma będzie możliwe, najpierw trzeba ją w programie zainstalować. Można to zrobić zarówno z głównego okna aplikacji, poprzez które rozpoczynamy spotkania czy też do nich dołączamy, jak i z okna trwającej wideokonferencji. Katalog aplikacji otworzysz, klikając w ikonę z podpisem Apps (widoczną na samej górze lub na samym dole okna) i przechodząc do zakładki Discover.

zoom-aplikacje-2
Desktopowy Zoom doczekał się integracji z wybranymi zewnętrznymi aplikacjami i grami. | Źródło: mat. własne

Instalacja aplikacji w Zoom


Aby zainstalować wybraną aplikację, kliknij w nią w katalogu, a następnie w baner z napisem Add. W rezultacie zostaniesz przeniesiony do przeglądarki internetowej, gdzie będziesz musiał udzielić aplikacji odpowiednich zgód, klikając w przycisk Authorize. Za pośrednictwem wyświetlonego następnie okna dialogowego powrócisz do aplikacji Zoom.

W tej chwili Zoom oferuje aż 56 różnych aplikacji. Jedne gwarantują dostęp do bazy dodatkowych teł do obrazu z kamery, inne umożliwiają prowadzenie quizów czy automatycznie tworzą notatki, a jeszcze inne to gry, które pozwalają na integrację uczestników konferencji. Od teraz mogą oni zagrać razem w pokera czy Heads Up! (Czółko).

Niewątpliwie Zoom w przyszłości doczeka się integracji z jeszcze większą liczbą aplikacji i gier. Tymczasem na własne oczy przekonaj się, co usługa ta oferuje w tej kwestii już teraz.

Rzecz jasna, aplikację Zoom możesz pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Zoom, fot. tyt. Zoom