Instalki.pl » Aktualności » Software » Znamy nowe funkcje MIUI 13. Jest na co czekać
Czwartek, 22 Lipiec 2021 11:26, Wpisany przez Antoni Zaborski
Znamy nowe funkcje MIUI 13. Jest na co czekać
Do oprogramowania smartfonów Xiaomi trafi kilka ciekawych rozwiązań.

Kolejna generacja nakładki systemowej MIUI zbliża się wielkimi krokami. Pisaliśmy niedawno o tym, jakie urządzenia mogą spodziewać się aktualizacji, teraz dowiedzieliśmy się więcej na temat funkcjonalności samego launchera. Według doniesień z chińskich mediów społecznościowych, ma on zostać wyposażony w kilka naprawdę interesujących funkcji, z czego niektórych nie znajdziemy u żadnej konkurencji.

Granie w okienku, dynamiczny RAM i ulepszona grafika


Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez autora przecieku, Xiaomi zmodyfikuje nieco wygląd ikon, animacji oraz panelu ustawień. W systemie pojawią się też nowe tapety, czcionki i dźwięki. To jednak naturalne zmiany, których oczekuje się przy każdej większej aktualizacji.


To, czego mniej się spodziewaliśmy to na przykład możliwość uruchamiania gier w “pływającym” okienku. Dotychczas, funkcja ta wspierała jedynie aplikacje i filmy - teraz będzie można również bez problemu grać, robiąc w międzyczasie coś innego. Czy jest to potrzebne? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jednak bez dwóch zdań dobrze, że otrzymamy taką możliwość.

Kolejnym udoskonaleniem, tym razem z pewnością bardziej użytecznym, będzie inteligentne zarządzanie pamięcią RAM, które pozwoli na chwilowe wykorzystywanie przestrzeni magazynowej do przechowywania danych pamięci operacyjnej. Ma to pozytywnie wpłynąć na wydajność urządzeń z MIUI 13, szczególnie tych, które nie dysponują pokaźnym RAM-em.

Poza tym, źródło wspomina także o “warstwowym systemie renderowania”. Nie zostało dokładnie wyjaśnione, czego dotyczy to ulepszenie, jednak można założyć, że chodzi o usprawnienie wybranych funkcji graficznych.

Premiera coraz bliżej


Według ostatnich dostępnych informacji, MIUI 13 zadebiutuje już w sierpniu. Początkowo, nakładka miała zostać wydana w czerwcu, jednak ostatecznie premiera została przełożona. Bardzo możliwe, że interfejs zadebiutuje wraz z modelem Mi Mix 4, więc jeśli oficjalnie poznamy datę jego prezentacji, zapewne potwierdzi się też data wejścia na rynek MIUI 13.

Źródło: Android Authority / fot. tyt. Własne