Instalki.pl » Aktualności » Software » Dostałeś bana na WhatsApp? Nadchodzi funkcja, która Ci się spodoba
Wtorek, 13 Lipiec 2021 15:04, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp ban odwolanie 1
W końcu.

WhatsApp ostatnio zyskuje naprawdę interesujące nowości. Nie tak dawno informowaliśmy Was o m.in. wybrania jakości wysyłanego filmu lub zdjęcia. To jednak nie wszystko, czego mogą w najbliższym czasie spodziewać się użytkownicy aplikacji od Facebooka. Nadchodząca funkcja spodoba się osobom, które otrzymały bana.

WhatsApp z funkcją dla zbanowanych kont


Jak bowiem donosi serwis WABetaInfo, już niedługo WhatsApp pozwoli na zgłoszenie zablokowanego konta do recenzji bezpośrednio z poziomu interfejsu. Do tej pory należało przejść przez dosyć żmudny proces nienależący raczej do tych najprzyjemniejszych i najkrótszych. Niedługo całość zostanie usprawniona.

Jeśli użytkownik otrzyma bana, to po wejściu do komunikatora powita go wymowna plansza z napisem „To konto nie ma pozwolenia na używanie WhatsAppa”. Poniżej z kolei pojawi się opcja „Poproś o recenzję”. Wtedy też pracownicy z pomocy technicznej przejrzą informacje o koncie oraz urządzeniu w celu sprawdzenia czy regulamin faktycznie został złamany.

whatsapp ban odwolanie 2 1Źródło: WABetaInfo

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to konsument otrzyma specjalną informację o przywróceniu konta oraz przeprosiny od zespołu WhatsApp. Jeśli zaś negatywnie, to ten fakt także nie umknie uwadze użytkownika. Nie da się ukryć, iż mówimy o naprawdę przydatnej funkcjonalności.

whatsapp ban odwolanie 3Źródło: WABetaInfo

Nie zawsze bowiem konto blokowane jest z winy internauty. Nie raz zawiodą algorytmy, a czasami zespół WhatsApp po prostu banuje osoby wykonujące podejrzane akcje. Dlatego też opcja odwołania się od decyzji bezpośrednio z poziomu aplikacji niewątpliwie powinna się spodobać.

Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie nowość zadebiutuje u wszystkich. Na razie dostrzeżono ją w wersji beta komunikatora na iOS. Należy więc uzbroić się w cierpliwość. Mimo wszystko najlepiej by było, jakby jak najmniej użytkowników miało okazję ujrzeć tę funkcję.

Źródło: WABetaInfo / Foto. WhatsApp