Instalki.pl » Aktualności » Software » EuroLinux 8.3 wydany. Teraz pobierzesz go za darmo
Wtorek, 13 Lipiec 2021 11:47, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
EuroLinux 8.3 wydany
Nowa odsłona systemu klasy Enterprise.

EuroLinux 8.3 jest już dostępny w wersji produkcyjnej. Od teraz flagowy produkt firmy EuroLinux będzie udostępniany również za darmo w modelu Open Core. Jak przekazał nam producent, jest to ważny krok w strategii biznesowej firmy, która dotychczas oferowała wyłącznie płatne rozwiązania Open Source.

Open Core i inne ważne zmiany


System wprowadza szereg istotnych ulepszeń w stosunku do „siódemki”. Dodane zostały nowe funkcjonalności (np. module streams) oraz możliwość samodzielnego budowania systemu ze źródeł. Użytkowników RHEL szukających oszczędności lub alternatywy powinien ucieszyć fakt, że od wersji 8.3 EuroLinux zachowuje zgodność 1 do 1 z wersjami pakietów RPM amerykańskiego producenta.

EuroLinux 8.3 zyskał możliwość samodzielnego budowania (kompilowania) systemu operacyjnego z plików źródłowych w infrastrukturze użytkownika. To najwyższy możliwy poziom dostarczania systemu, ponieważ gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa i zaufania. Umożliwia także stworzenie własnej wersji Linuksa.

EuroLinux jest systemem operacyjnym klasy Enterprise opartym o kod źródłowy Red Hat Enterprise Linux
EuroLinux jest systemem operacyjnym klasy Enterprise opartym o kod źródłowy Red Hat Enterprise Linux

Największą zmianą w przypadku nowego wydania systemu jest model jego udostępniania. EuroLinux będzie teraz dostępny zarówno w ramach płatnej subskrypcji, jak i bezpłatnie w modelu Open Core. Użytkownicy otrzymają pełny funkcjonalnie system wraz z aktualizacjami i dodatkowymi modułami (Load Balancing, High Availability, Resilient Storage). Aktualizacje są wydawane w tym samym czasie dla wersji płatnych i bezpłatnych.

Po więcej informacji, odsyłamy na stronę producenta. Obraz ISO systemu możecie pobrać bezpośrednio z naszej bazy oprogramowania: EuroLinux 8.3 - Download.

Źródło: EuroLinux