Instalki.pl » Aktualności » Software » Już nie włączysz Menu Start z Windows 10 w Windows 11. I dobrze
Poniedziałek, 12 Lipiec 2021 10:52, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 menu start windows 10
Słusznie.

Całą masę nowości w Windows 11 internauci postrzegają jako zmiany na lepsze względem systemu Windows 10. Styl Mica, ujednolicone ikony, czy też ogólna szybkość działania są aspektami chwalonymi praktycznie powszechnie. Tak wiele dobrego nie da się niestety powiedzieć chociażby o wciąż niedopracowanym Eksploratorze Plików oraz Menu Start. Do niedawna istniała skuteczna metoda na aktywowanie Menu Start z Windows 10 w Windows 11. Niestety, Microsoft zablokował często używany trik.

Windows 11 bez Menu Start z Windows 10


Ku rozczarowaniu wielu testerów, Microsoft całkowicie zablokował możliwość powrotu do tradycyjnego Menu Start systemu Windows 10 w najnowszej wersji zapoznawczej Windows 11. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, ponieważ możliwość powrotu do normalnego (wyrównanego do lewej) Menu Start była obecna w ramach błędu, który dało się wykorzystać poprzez edycję rejestru. Wraz z udostępnieniem nowej kompilacji Windows 11 22000.65, Microsoft sprawił, że prezentowana przez nas jakiś czas temu zmiana rejestru już nie działała.Postępowanie firmy z Redmond ma sens w przypadku wersji zapoznawczej, która służyć ma w końcu temu, aby testerzy zaznajomili się z działaniem nowych elementów interfejsu, a nie wracali do starych.

Nie jest jasnym to, czy w ostatecznej wersji systemu Windows 11 Microsoft przywróci opcję przejścia do Menu Start podobnego do tego z systemu Windows 10. Jeśli nie zrobi tego producent systemu, prawdopodobnie możliwość taką zaoferują specjalne programy od innych podmiotów. Skoro istnieje program Start10, pozwalający przenieść menu Start z Windows 7 do Windows 10, to...

Źródło: mat. własny