Instalki.pl » Aktualności » Software » Długo na to czekałem. Microsoft modernizuje okna dialogowe w Windows 11
Niedziela, 11 Lipiec 2021 11:16, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 okna dialogowe
Wszyscy czekaliśmy długo.

Od jakiegoś czasu niemal wszyscy chętni mogą testować wersję preview systemu Windows 11. Niemal wszyscy, bowiem minimalne wymagania Windows 11 są dość absurdalne i chodzi tu głównie o brak wsparcia dla wcale nie tak starych procesorów, czy też inne, mniej oczywiste problemy. Microsoft wciąż trzyma kilka asów w rękawie i zmiany do wersji testowej Windows 11 wprowadza etapami. Właśnie poznaliśmy plany firmy w zakresie przeprojektowania okien dialogowych.

Nowe okna dialogowe w Windows 11


W systemie Windows 11 firma Microsoft planuje zmodernizować wygląd okien dialogowych przeróżnych alertów. Jak zapewne większość z Was wie doskonale, mowa o okienkach wyświetlanych w sytuacji, gdy coś wymaga natychmiastowego działania lub uwagi użytkownika. Okna dialogowe w Windows 10 korzystają z interfejsu Metro z ery Windows 8. Już wkrótce ich wygląd zostanie wzbogacony o sterowanie WinUI oraz odświeżoną szatę graficzną.

okno dialogowe windows 11 1
Źródło: WindowsLatest

W najnowszej wersji zapoznawczej Windows 11 firma Microsoft zaktualizowała interfejs wybranych okien dialogowych alertów systemowych - w tym okno alertu o niskim stanie baterii. Nowe okno dialogowe pojawia się też przy okazji zmiany ustawień wyświetlania. Dobrą wiadomość stanowi fakt, że Microsoft potwierdził już, że zaktualizuje kolejne okna dialogowe w nadchodzących wersjach zapoznawczych Windows 11.

okno dialogowe windows 11 2
Źródło: WindowsLatest

Oprócz omawianych ulepszeń firma Microsoft naprawiła również w nowym buildzie garść problemów z paskiem zadań, Menu Start i innymi aplikacjami. Niestety, w ramach najnowszej aktualizacji firma Microsoft wyłączyła trik, który pozwalał użytkownikom na przywrócenie Menu Start z systemu Windows 10.

Źródło: Microsoft