Instalki.pl » Aktualności » Software » Nawet 5GB dodatkowej pamięci RAM w smartfonach OPPO z ColorOS 11
Poniedziałek, 05 Lipiec 2021 11:28, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
OPPO A74 10
Świetna funkcja.

Kilka dni temu informowaliśmy, że aktualizacja dla smartfonów Xiaomi może dodać nawet 2 GB pamięci RAM w smartfonach. Podobne rozwiązanie ogłosiło właśnie OPPO.

Wraz z najnowszą aktualizacją systemu ColorOS 11, OPPO wprowadza funkcję rozszerzenia pamięci RAM w smartfonach. Dzięki temu, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na pamięć operacyjną, system wydzieli odpowiednie wsparcie z zasobów pamięci ROM telefonu i doda nawet 5 GB pamięci operacyjnej.

RAM+ w smartfonach OPPO


Na kolejne urządzenia OPPO w Polsce dociera właśnie najnowsza aktualizacja systemu ColorOS. Poza optymalizacjami i szeregiem mniejszych zmian, wprowadza ona funkcję rozszerzenia pamięci operacyjnej (RAM+) w przypadku zwiększonego zapotrzebowania systemu lub korzystania z najbardziej wymagających aplikacji. Zależnie od modelu i jego wyjściowej pamięci RAM użytkownicy zyskają od 1 do 5 GB pamięci.

Przykładowo pamięć smartfonów z najnowszej serii OPPO Reno5 można rozszerzyć o 5 GB (z 8 GB), zaś modele Serii A, odpowiednio: A74 5G o 5 GB, A74 oraz A54 5G o 3 GB.

OPPO A74 8
OPPO A74 / foto. instalki.pl

Według producenta, dzięki nowej funkcji użytkownicy mogą korzystać z wielu wymagających aplikacji i gier na raz bez spadku płynności. Szczególnie w modelach o mniejszej dostępnej pamięci operacyjnej opcja RAM+ zmniejszy ryzyko tzw. „klatkowania”, które może wystąpić, gdy telefon działa pod bardzo dużym obciążeniem. Poprawi także szybkość wczytywania zwłaszcza bardziej wymagających aplikacji i zmniejsza fragmentację pamięci, w efekcie poprawiając wydajność.

Zastosowane przez OPPO rozwiązanie pozwala na konfigurowanie dodatkowej pamięci w trzystopniowej skali (w przypadku OPPO Reno5 5G jest to 2, 3 i 5 GB), co możliwe jest dzięki specjalnej dodatkowej zakładce w menu ustawień (Ustawienia – Informacje o telefonie – RAM – Rozszerzenie pamięci RAM).

Funkcja RAM+ będzie docelowo dostępna w telefonach także ze średniej półki oraz w budżetowych modelach.

Źródło: OPPO