Instalki.pl » Aktualności » Software » Jak włączyć Eksplorator plików z Windows 10 na Windows 11?
Sobota, 03 Lipiec 2021 13:48, Wpisany przez Maksym Słomski
eksplorator plikow windows 11
Weź sprawy w swoje ręce.

Wiele rzeczy w systemie Windows 11 może się podobać. Nieco szybsze działanie niektórych gier i aplikacji oraz przeprojektowany interfejs z miejsca zwrócą uwagę uważnych obserwatorów. Niestety, nie wszystkie elementy UI są jeszcze dopracowane, a jednym z najczęściej krytykowanych jest nowy Eksplorator Plików. Na szczęście istnieje metoda na to, aby w testowej wersji Windows 11 korzystać z Eksploratora Plików z Windowsa 10. Wymaga ona drobnej zmiany w rejestrze systemu.

Jak włączyć Eksplorator Plików z Windows 10 w Windows 11?


1. Wciśnij klawisze Win + R, wpisz regedit i uruchom Edytor Rejestru.
2. Przejdź do klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft \Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
3. Kliknij lewym przyciskiem myszy na folder po lewej, a później prawym przyciskiem myszy w obrębie wolnej przestrzeni w okienku po prawej stronie. Z listy wybierz "Nowy" -> "Wartość DWORD (32-bitowa)".
4. Zmień nazwę utworzonej wartości na SeparateProcess.
5. Kliknij dwukrotnie na SeparateProcess i zmień wartość na 1.
6. Zrestartuj komputer.

Twój komputer od teraz będzie wyświetlać Eksplorator Plików znany z Windows 10. Uwaga: niektóre ikony mogą wyglądać inaczej. Kluczową zmianą jest natomiast to, że niezbyt czytelne ikony bez podpisów zostaną zastąpione łatwiejszymi w odczytywaniu elementami UI.

Czytaj także: Wypróbuj Windows 11. Testowa wersja systemu Microsoftu oficjalnie dostępna dla każdego

Jeśli zechcesz wrócić do nowego Eksploratora Plików z Windows 11, po prostu zmień wartość SeparateProcess na 0 lub wykasuj klucz SeparateProcess.

Źródło: mat. własny