Instalki.pl » Aktualności » Software » Genialna apka do klocków LEGO. Zeskanuj garść elementów, podpowie co zbudować
Piątek, 02 Lipiec 2021 22:47, Wpisany przez Jan Domański
Klocki LEGOZnudzony klockami? Sprawdź Brickit: Rebuild your Lego.

Klocki LEGO czy innych systemów dają ogromne kreatywne możliwości. Poza budowaniem tego, co znajdziemy w instrukcji dołączonej do zestawów, można stworzyć cokolwiek innego. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i nasza kolekcja elementów. Jeśli jednak chcecie zaznać czegoś nowego, albo po prostu klocki jednak was znudziły, świetnie będzie dać szansę aplikacji Brickit: Rebuild your Lego.

Imponujące możliwości skanowania klocków Lego i proponowania modeli do budowy


Przygotowany z myślą o smartfonach i tabletach program Brickit: Rebuild your Lego potrafi zeskanować rozrzucone klocki, nawet ich ogrom, nie trzeba się ograniczać do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset. Apka rozpozna wszystkie elementy standardowych zestawów LEGO (nie działa z Technics czy Duplo, a także z konkurencyjnymi firmami) i proponuje konstrukcje, które można z nich zbudować. Jeśli mamy więcej klocków, lista będzie naprawdę pokaźna. Od malutkich samochodzików przez większe budynki czy pojazdy itp.


Po wybrani danej konstrukcji, Brickit: Rebuild your Lego pokaże też gdzie wśród kupki elementów znajdują się te potrzebne do budowy i jak mamy wykonać dany model krok po kroku. Dokładność skanowania jest naprawdę imponująca. Co ciekawe, mamy dostęp do oficjalnych zestawów Lego. Możemy też tworzyć naszą kolekcję i zapisywać ją w aplikacji. Jest nawet opcja szukania modeli po numerach czy liniach klocków (np. Lego City, Gwiezdne Wojny).

Czekamy na Androidową wersję Brickit: Rebuild your Lego


Program jest co prawda bezpłatny, ale Brickit: Rebuild your Lego jest dostępny jedynie dla smartfonów i tabletów Apple z iOS i iPadOS (można go pobrać z oficjalnego sklepu w tym miejscu). Miejmy nadzieję, że aplikacja pojawi się niedługo również na Androidzie. Sam chętnie bym ją wypróbował. Ostatnio po przerwie od czasów dzieciństwa w małym stopniu wróciłem do Lego za sprawą kilku zestawów bazujących na prawdziwych samochodach Audi czy Nissana, ale traktuje je bardziej jako ozdobę na półkę. Może znów zacząłbym budować jak w czasach dzieciństwa? Niestety twórcy zapowiadają jej debiut dopiero jesienią 2022 roku.

Zobacz również: Kultowy Kangurek Kao za darmo. Zdobądź Kao the Kangaroo: Round 2 na Steam

Źródło: Chip DE / Foto tytułowe: Pixabay