Instalki.pl » Aktualności » Software » Zaskakująca nowość w Windows 11. System obsłuży aplikacje z Androida
Czwartek, 24 Czerwiec 2021 19:28, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Windows 11 Android
Microsoft zaskoczył.

Podczas dzisiejszej prezentacji systemu Windows 11 nie poznaliśmy zbyt wielu technicznych szczegółów na temat nowego OS'a. Prowadzący skupili się na walorach użytkowych i bardziej marketingowym przekazie. Windows 11 ma być po prostu systemem nowej generacji, lepszym od swoich poprzedników pod każdym względem.

Sklep z aplikacjami Windows Store nie rozwija się tak dobrze, jak chciałby Microsoft. Zgodnie z zapowiedziami, usługa zostanie gruntownie przebudowana, a na użytkowników czeka świetna i długo oczekiwana nowość w postaci aplikacji z Androida.

2021-06-24 192839
TikTok z Androida w systemie Windows 11

Mobilne aplikacje na desktopie


Pomysł wydaje się nieco dziwaczny, ale może spodobać się użytkownikom, którzy chcą mieć swoje ulubione apki pod ręką.

W jaki sposób Microsoft zamierza wprowadzić aplikacje z Androida do Windows 11? Zdradzono, że wykorzystany zostanie sklep Amazon Appstore będący alternatywą dla Google Play.

Aplikacje z Androida mają być dostępne w Windows Store. Będzie można otwierać je w oknach obok klasycznych programów Windows.

2021-06-24 193310
Aplikacje z Androida w sklepie Windows

Pomysł Microsoftu na aplikacje z Androida w systemie Windows 11 są oczywistą odpowiedzią na rozwiązania od Apple. Amerykański gigant dzięki chipom M1 pozwala już uruchamiać aplikacje z iOS na macOS.

Microsoft zdradził, że Windows 11 będzie dostępny w okresie świątecznym. Wygląda zatem na to, że aktualizacja nadejdzie jeszcze w tym roku.

Sprawdź: Poznaliśmy wymagania sprzętowe Windows 11. Jest ważna zmiana

Źródło: Microsoft