Instalki.pl » Aktualności » Software » Nie możesz doczekać się Windows 11? Wersja Insider Preview już za kilka dni
Czwartek, 24 Czerwiec 2021 18:56, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Windows 11 Insider Preview
Coś dla testerów.

Microsoft zaprezentował dziś światu kolejną wersję systemu Windows. Wszyscy użytkownicy chcący przetestować Windowsa 11 na swoich maszynach będą mieli wkrótce okazję, aby to zrobić. Nie, i nie mam tutaj na myśli oficjalnych obrazów ISO, które wyciekły do sieci jeszcze przed oficjalną premierą.

Gigant z Redmond zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu pojawi się pierwsza wersja Insider Preview dla systemu Windows 11. Jednocześnie zapowiedziano ważne zmiany dla niejawnych testerów systemu.

2021-06-24 185840
Widżety w Windows 11 / foto. Microsoft 

Windows 11, skąd pobrać?


Na początku warto wspomnieć o zaktualizowanych wymaganiach sprzętowych Windows 11, które odzwierciedlone są w programie Windows Insider.

Minimalne wymagania obejmują m. in.: procesor 1 GHz lub szybszy (co najmniej z 2 rdzeniami, zgodny procesor 64-bitowy), 4 GB RAM, 64 GB lub więcej miejsca na dysku, karta graficzna zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą ze sterownikiem WDDM 2.0, wyświetlacz High Definition (720p) o przekątnej większej niż 9 cali.

Microsoft przygotował narzędzie PC Health Check służące do sprawdzania kompatybilności sprzętu z Windows 11. 

Aby zaktualizować swój komputer do Windows 11, należy przystąpić do niejawnego programu testów Windows Insider.

Aby to zrobić, otwórz panel ustawień systemu Windows i wyszukaj hasło: niejawny lub przejdź bezpośrednio do: Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows i zgłoś swój komputer

Więcej na ten temat przeczytacie w naszym poradniku: Program Windows Insider - wyjaśniamy po co, dlaczego i czy warto

Microsoft ogłosił też, że w ramach przygotowań do udostępnienia kompilacji Windows 11 Insider Preview w kanale Beta jeszcze tego lata komputery, które nie spełniają wymagań sprzętowych dla systemu Windows 11 w kanale Beta Channel, przeniesione zostaną do wersji Release Preview Channel. Niektóre z tych komputerów mogą wrócić na kanał beta, ale na własne ryzyko.

Po więcej informacji odsyłamy do wpisu na oficjalnym blogu Windows.Źródło: Microsoft