Instalki.pl » Aktualności » Software » Ta darmowa apka od NVIDIA zamieni Twoje gryzmoły w fotorealistyczny obraz
Czwartek, 24 Czerwiec 2021 09:42, Wpisany przez Anna Borzęcka
canvas
Koniecznie ją wypróbuj.

Kompletnie nie masz zdolności artystycznych? 7-latki rysują lepiej niż Ty? Wręcz powinieneś wypróbować zatem najnowszą aplikację od Nvidii. Canvas, bo tak brzmi jej nazwa, zamienia nawet największe gryzmoły w fotorealistyczne obrazy przedstawiające krajobrazy, i to w czasie rzeczywistym.

Program wykorzystujący moc sztucznej inteligencji


Canvas bazuje na opracowanej wcześniej przez Nvidię i wytrenowanej z użyciem 5 milionów zdjęć sztucznej inteligencji GauGAN. Najprościej mówiąc, GauGAN działa jak „inteligentny pędzel”, który pozwala malować nie kolorami, a elementami krajobrazu – niebem, drzewami, skałami, chmurami, rzekami i nie tylko.

Gdy po raz pierwszy uruchomisz aplikację Canvas, zobaczysz w niej nie jedno, a dwa wirtualne płótna. Niemniej, tylko to widoczne do lewej stronie jest przeznaczone na Twój rysunek. Na tym po lewej program będzie na bieżąco wyświetlał rezultaty pracy sztucznej inteligencji. Zaskoczy Cię to, co tam zobaczysz.

canvas-2
Rysunek namalowany w Canvas i stworzony na jego podstawie fotorealistyczny obraz. | Źródło: mat. własne

Sztuczna inteligencja GauGAN stara się, aby generowany przez nią obraz był tak realistyczny, jak to tylko możliwe. Zatem, jeśli namalujesz w aplikacji Canvas na przykład zbiornik wodny, jakiekolwiek otaczające go drzewa czy skały będą odbijać się w jego tafli. Co ciekawe, program pozwala w dowolnym momencie wymienić jeden namalowany element krajobrazu na inny – chociażby trawę na śnieg.W Canvas możesz sprawić nawet, że Twoje dzieło będzie „namalowane” w konkretnym stylu. Pozwalają na to specjalne filtry – do wyboru mamy ich w sumie dziewięć.

Canvas pozwala zapisać stworzoną pracę w formie pliku PSD lub PNG. Zatem, jeśli sobie tego życzysz, potem możesz otworzyć ją w takim programie jak Adobe Photoshop i ją dodatkowo edytować.

Canvas – pobieranie i instalacja


Aplikację Canvas można w tej chwili zainstalować na komputerach z systemem Windows. Jest ona dostępna w wersji beta. Będziesz z niej jednak w stanie skorzystać tylko, jeśli dysponujesz kartą graficzną NVIDIA RTX.

Aplikację Canvas możesz pobrać z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Nvidia, fot. tyt. Nvidia