Instalki.pl » Aktualności » Software » John McAfee nie żyje. Został znaleziony martwy w więziennej celi
Czwartek, 24 Czerwiec 2021 09:26, Wpisany przez Maksym Słomski
john mcafee nie zyje
Smutny koniec znanej persony.

Gdy John McAfee został aresztowany w październiku ubiegłego roku, wiele osób było w szoku. Niewielu najwyraźniej zdawało sobie sprawę z tego, że twórca firmy McAfee dostarczającej oprogramowanie antywirusowe był wielokrotnie oskarżany o oszustwa podatkowe. 75-letniego wówczas kandydata na prezydenta USA z 2016 roku ujęto na lotnisku w hiszpańskiej Barcelonie. McAfee nie doczekał ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Wczoraj został znaleziony martwy w swojej więziennej celi.

John McAfee popełnił samobójstwo, donoszą media


Według hiszpańskiego serwisu informacyjnego El Pais uważa się, że McAfee zmarł w wyniku samobójstwa w swojej celi w więzieniu w Barcelonie. Przyczyna śmierci nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez policję. Początkowo zgłoszenie o zdarzeniu nie wymieniało McAfee z nazwiska, opisując więźnia po prostu jako "75-letniego obywatela USA oczekującego na ekstradycję". Źródło rządowe zaznajomione z sytuacją potwierdziło jednak w rozmowie z Associated Press, że chodzi właśnie o Johna McAfee.


75-letni John McAfee został wcześniej aresztowany w Hiszpanii 3 października na lotnisku w Barcelonie, na wniosek Departamentu Sprawiedliwości USA. Powodem były oskarżenia o nieodprowadzanie podatków od wielomilionowych dochodów. Oskarżenie przeciwko Johnowi McAfee wcześniej skierowała także Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zarzucając mężczyźnie reklamowanie kryptowalut za pośrednictwem Twittera od listopada 2017 do lutego 2018 roku, bez odpowiedniego oznaczania treści jako reklamowe. Za każdy wpis miał inkasować nawet 105 tysięcy dolarów.

McAfee od lat wiódł kontrowersyjne życie


McAfee zarobił fortunę na sprzedaży swojej firmy i innych przedsięwzięć biznesowych, ale w ciągu ostatniej dekady mierzył się z wieloma problemami prawnymi. Przede wszystkim został opisany przez policję jako "osoba zamieszana w morderstwo" Amerykanina Gregory'ego Vianta Faulla, jego sąsiada z Belize. John McAfee nigdy nie został w tej sprawie oskarżony. McAfee dwukrotnie próbował też kandydować na prezydenta USA, w 2016 i 2020 roku, jako kandydat libertarian. W obu przypadkach nie udało mu się uzyskać nominacji.

Źródło: El Pais, zdj. tyt. Wikimedia Commons, Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0)