Instalki.pl » Aktualności » Software » Nie znajdziesz ISO Windowsa 11. Microsoft żąda od Google usunięcia linków
Sobota, 19 Czerwiec 2021 11:59, Wpisany przez Jan Domański
Microsoft Windows 11 ISOMicrosoft walczy z wyciekiem Windowsa 11.

W ogromnym tempie po wycieku kompilacji 21996.1 rozprzestrzeniły się kolejne ISO z obrazem instalacyjnym Windowsa 11. Od początku było jasne, że nie jest to finalnie wyglądający i działający projekt, a wyjątkowo niekompletna wersja doznań z nowego systemu Microsoftu. Poza tym po prostu ISO nie jest oficjalne i nie powinno być używane przez nikogo poza deweloperami i partnerami. Nie jest nawet przeznaczone dla kanału Windows Insiders.

Microsoft chce zaprzestania dalszego rozprzestrzeniania się ISO systemu Windows 11


W takim razie nie jest niczym dziwnym, że Microsoft próbuje walczyć z rozpowszechnianiem się ISO swojego jeszcze nawet oficjalnie niezapowiedzianego systemu operacyjnego. Koncern wysyła już dokumenty DMCA w sprawie naruszenia praw autorskich do Google, które podnoszą temat usuwania z wyników wyszukiwania linków do stron, które zawierają ISO systemu Windows 11 lub przynajmniej takich mających do nich przekierowania. Owocem tych działań będzie coraz trudniejsze natknięcie się na obraz omawianego systemu w sieci.

Microsoft Windows 11 ISO
Dokument potwierdzający walkę Microsoftu z powszechnym dostępem do ISO Windowsa 11 / Foto: Instalki.pl - lumendatabase

W wersji, która wyciekła najpewniej brakuje wielu ulepszeń, które prawdopodobnie będą dostarczane za pośrednictwem pakietów Feature Experience Pack. Przy okazji zawiadomień Google, japoński oddział Microsoftu potwierdził nazwę Windows 11. Przynajmniej na potrzeby oficjalnych pism. Koncern założony przez Billa Gatesa powinien oficjalnie zapowiedzieć Windowsa 11 już 24 czerwca na specjalnym wydarzeniu, którego tematyki jeszcze wprost nie wyjawił, ale wszelkie poszlaki sugerują właśnie prezentację Windowsa 11.

Zobacz również: Tak wygląda Microsoft Windows 11. Masa grafik interfejsu po wycieku ISO systemu

Źródło: fossbytes / lumendatabase