Instalki.pl » Aktualności » Software » WellPaper - tapeta prawdę ci powie (recenzja)
Sobota, 19 Czerwiec 2021 10:30, Wpisany przez Przemysław Kreft
Actie
Tapeta pomoże w rozsądnym korzystaniu ze smartfona?

Cyfrowa równowaga to hasło, które od dłuższego czasu jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Nic dziwnego - intensywne korzystanie ze smartfona niesie ze sobą negatywne skutki i warto czasem oderwać się od ekranu. Ocenę stopnia uzależnienia od smartfona warto zacząć od sprawdzenia, ile czasu dziennie mu poświęcamy.

Przydatną może okazać się aplikacja WellPaper tworzona przez eksperymentalne studio związane z OnePlusem. Mamy tu do czynienia z narzędziem do mierzenia czasu, jaki spędzamy ze smartfonem w ręku. Wyniki są prezentowane zamiast tapety.

WellPaper – informacje o korzystaniu ze smartfona zamiast tapety

Cena: 0 zł / Android: 7.0 i nowsze

WellPaperTapeta podzielona jest na sześć kolorowych części - każda odpowiada jednej kategorii aplikacji (społecznościowe, styl życia, rozrywka, gry, informacje, narzędzia). Wielkość odpowiada ilości czasu przypadającego danej kategorii w danym dniu. Dotknięcie tapety wyświetla dodatkowo podpis i czas przez dwie sekundy. To dość istotne, ponieważ nie możemy samodzielnie zmienić kolorów kategorii.

Dostępne są również dwa dodatkowe typy tapet: z okręgami o różnej szerokości oraz płynnie nadchodzącymi na siebie kolorami. Moim zdaniem najbardziej czytelna jest jednak tapeta podstawowa.

WellPaper scr 1
W samej aplikacji możemy zapoznać się również ze szczegółowym czasem korzystania z konkretnych aplikacji.

WellPaper to dość oryginalna aplikacja, której trudno zarzucić coś konkretnego. Nie jest przełomowa i należy ją raczej traktować jako ciekawostkę do wypróbowania. Być może niektórym użytkownikom taki sposób prezentacji danych o korzystaniu ze smartfona przypadnie do gustu.


Czytaj również: realme GT - testujemy smartfona z wyścigowym duchem (recenzja)