Instalki.pl » Aktualności » Software » Tydzień od premiery, a OnePlus Nord CE 5G już dostaje ważną aktualizację
Piątek, 18 Czerwiec 2021 11:18, Wpisany przez Antoni Zaborski
Tydzień od premiery, a OnePlus Nord CE 5G już dostaje ważną aktualizację
To się nazywa tempo.

Podczas gdy użytkownicy niektórych marek czekają na aktualizację swoich smartfonów miesiącami, OnePlus śmieje im się w twarz i udostępnia pierwszy update do najnowszego produktu niespełna tydzień po premierze. Jak informują właściciele modelu Nord CE 5G, na ich urządzeniach pojawił się komunikat o dostępności nowej wersji oprogramowania.

OnePlus Nord CE dostaje aktualizację


Aktualizacja o oznaczeniu 11.0.2.2.EB13DA wprowadza przede wszystkim majowe łatki bezpieczeństwa, ale nie tylko. Na liście poprawek znajdziemy też ulepszone odwzorowanie kolorów wyświetlacza, naprawione problemy ze stabilnością systemu i udoskonalony tryb portretowy w przednim aparacie.

Jeśli jesteś posiadaczem OnePlus CE 5G i jeszcze nie dostałeś powiadomienia o aktualizacji, nie ma powodu do niepokoju. Oprogramowanie na razie trafiło jedynie do wybranych użytkowników i zapewne minie kilka dni, zanim zostanie rozdystrybuowane do wszystkich.


OnePlus "umie w aktualizacje", ale nie jest najlepszy


Pod koniec ubiegłego roku firma Counterpoint Research opublikowała raport dotyczący tego, jak wypadają producenci, jeśli chodzi o aktualizację swoich smartfonów. Według niego, to smartfony Nokii najszybciej i najczęściej dostają łatki bezpieczeństwa oraz istotne aktualizacje. OnePlus znalazł się jednak na drugim miejscu, a zaraz za nim Lenovo, do którego należy Motorola.

Warto wspomnieć, że topowe modele OnePlus 9 i 9 Pro mogą już pracować pod kontrolą deweloperskiej wersji Androida 12.

Źródło: gizchina.com, counterpointresearch.com / fot. tyt. OnePlus