Instalki.pl » Aktualności » Software » W Windows 11 wybudzisz komputer dotknięciem ekranu
Piątek, 18 Czerwiec 2021 12:21, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 wyglad
Jedna z wielu nowości.

Wyciek pliku ISO Windows 11 Build 21996.1 do sieci przełożył się wysyp interesujących informacji na temat nadciągającego wielkimi krokami nowego-starego systemu Microsoftu. Wygląd Windows 11 prezentowaliśmy już z resztą na wielu grafikach i zrzutach ekranu. Skoro poznaliście już stronę wizualną, pora skupić się na kwestiach funkcjonalnych.

Windows 11 pozwoli wybudzać urządzenia poprzez dotknięcie


Zamiast sięgać po przycisk zasilania za każdym razem, gdy zechcesz wybudzić z uśpienia swojego desktopa lub laptopa, Windows 11 wybudzisz podobnie jak niegdyś smartfony Windows Phone - dotykając kilkukrotnie ekran kompatybilnego urządzenia. Wszystko za sprawą funkcji "Wake on Touch", o której wzmianki odnaleziono w buildzie udostępnionym w sieci. Nie jest ona jeszcze widoczna w menu Ustawień.

Zobacz także: oficjalne tapety z Windows 11 w wysokiej rozdzielczości

windows 11 ui
Źródło: WindowsLatest

Jeśli chodzi o to, które komputery będą obsługiwać novum... wydaje się, że wystarczy po prostu dotykowy wyświetlacz. Nie wiadomo jednak, czy Microsoft nie zechce wykorzystać opisywanego rozwiązania ekskluzywnie w swoich nowych Surface Pro 8, które zadebiutują w październiku tego roku.

Premiera Windows 11


Windows 11 zostanie wydany jesienią tego roku, a Microsoft najprawdopodobniej rozpocznie udostępnianie kompilacji testowych w ramach programu Windows Insider wkrótce po wydarzeniu zapowiedzianym na 24 czerwca. Windows 11 najpewniej będzie aktualizacją dla Windows 10, stanowiącą miks rozwiązań z aktualizacji Sun Valley (21H2) oraz porzuconego systemu Windows 10X.

Źródło: Twitter