Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Workspace dostępne dla każdego
Poniedziałek, 14 Czerwiec 2021 16:47, Wpisany przez Maksym Słomski
Google Workspace dla kazdego
Dobra wiadomość.

Google otwiera pakiet Workspace dla każdego chętnego. Do tej pory Google Workspace było oprogramowaniem do pracy grupowej, oferowanym na zasadzie subskrypcji wyłącznie dla instytucji. Teraz mogą z niego korzystać ponad trzy miliardy indywidualnych użytkowników usług Google. W skład produktów Google Workspace wchodzą Gmail, Czat, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze i Meet. Przy okazji udostępnienia Google Workspace wszystkim użytkownikom, Google ogłasza nowe aktualizacje, które odpowiadają na wyzwania i szanse, jakie wprowadza hybrydowy model pracy:

  • Ewolucja funkcji Pokoje (Rooms) w Czacie w Spaces
  • Nowa oferta abonamentu indywidualnego: Google Workspace Individual
  • Nowe ulepszenia w usłudze Google Meet ułatwiające współpracę
  • Nowe narzędzia bezpieczeństwa i prywatności we wszystkich narzędziach Google Workspace
 

Google Workspace dla każdego


Od dziś Google Workspace jest dostępne dla każdego posiadającego konto Google, co oznacza, że przyjaciele, rodzina i inni mogą pozostawać w kontakcie, wspólnie pracować i udostępniać przydatne informacje w obrębie jednej przestrzeni. Wszyscy użytkownicy mogą od dzisiaj uruchomić zintegrowane funkcje Google Workspace poprzez włączenie Czatu w Gmailu.

Pokoje w Czacie to od teraz Spaces


Wraz z wprowadzeniem Spaces, dotychczasowa funkcja pokoi w Czacie przekształca się w miejsce do zarządzania kontaktami, tematami i projektami w Google Workspace. W kolejnych miesiącach wprowadzony zostanie usprawniony interfejs użytkownika, który ułatwi zarówno zespołom, jak i pojedynczym użytkownikom monitorowanie wszystkiego, co dla nich ważne.

Planowanie zjazdu rodzinnego w Spaces
Źródło: Google

Wśród nowości pojawią się grupowanie wątków, lista obecności, ustawianie statusów, ekspresyjne reakcje i składany widok. Spaces będą płynnie integrować się z plikami i zadaniami, dzięki czemu Google Workspace stanie się miejscem, w którym można zrobić więcej - razem. Spaces będzie również przestrzenią do dzielenia się wiedzą i budowania społeczności, bez względu na wielkość zespołów, w której będzie można zarządzać wszystkimi istotnymi informacjami, rozmowami i plikami dla projektu, a tematy – nawet na poziomie dużej organizacji – mogą być inteligentnie moderowane.

Ulepszenia Google Meet


W związku z powrotem pracowników do biur, Google ogłasza nowe innowacje w Workspace, które zapewniają równość we współpracy – możliwość wniesienia takiego samego wkładu do ogółu pracy, niezależnie od lokalizacji, stanowiska, poziomu doświadczenia, języka czy preferowanego urządzenia.

  • Companion Mode w Google Meet: Companion Mode daje każdemu uczestnikowi spotkania dostęp do interaktywnych funkcji i elementów takich jak ankiety, czat, możliwość podnoszenia ręki, zadanie pytania, napisy na żywo i inne, bez względu na lokalizację. Pracownicy, którzy znajdują się w jednej sali konferencyjnej, mogą włączyć tryb Companion Mode na swoich urządzeniach osobistych, dzięki czemu otrzymają własny kafelek wideo w aplikacji Meet i będą mogli pozostać w kontakcie ze swoimi wdzwaniającymi się kolegami i koleżankami. Companion Mode będzie dostępny w przeglądarce, a we wrześniu w nadchodzącej, nowej wersji aplikacji internetowej Google Meet; wkrótce pojawi się także w wersji mobilnej.
  • Nowe opcje odpowiedzi w Kalendarzu: Aby umożliwić organizatorom lepsze planowanie spotkań hybrydowych, osoby zaproszone będą mogły wkrótce – razem z odpowiedzią na zaproszenie – wskazać czy dołączą do spotkania w sali konferencyjnej, czy zdalnie.
  • Usprawnienia w urządzeniach obsługujących Google Meet: Od września Google Workspace umożliwia korzystanie z nowych interaktywnych funkcji, w tym funkcji podniesienia ręki czy możliwości otrzymywania powiadomień z ankiet i Q&A na wszystkich urządzeniach, na których działa Google Meet. Mowa tu także o urządzeniach wykorzystywanych w salach konferencyjnych, takich jak Series One czy Nest Hub Max.
  • Nowe narzędzia kontroli, dzięki którym spotkania będą bezpieczniejsze: W przyszłym miesiącu Google wprowadzi narzędzia moderacji dla organizatorów spotkań w Google Meet, dając im możliwość zablokowania korzystania z czatu w trakcie spotkania czy zakazania prezentowania podczas spotkań, pozwalając również na zarządzanie opcjami wyciszenia u uczestników.
 


Łatwe ustawianie i udostępnianie spotkań w kalendarzu. | Źródło: Google

Nowy abonament Google Workspace Individual


Nową usługą dostępną dla klienta indywidualnego będzie wkrótce subskrypcja Workspace Individual. Nowy abonament zapewnia funkcje, takie jak inteligentne rezerwacje, profesjonalne połączenia wideo czy spersonalizowany e-mail marketing, a w planach jest poszerzenie oferty. Wszystko to w ramach istniejącego konta Google.

Oferta Workspace Individual zostanie wkrótce udostępniona w pierwszych sześciu krajach - Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Australii, Brazylii i Japonii.

Źródło: Google